fot. UG Kobylnica

W wyjątkowo smaczny sposób strażnicy gminni z Kobylnicy zachęcali dziś do bezpiecznej i rozważnej jazdy samochodem. W ramach drugiej edycji akcji „Wciśnij pączka zamiast gazu” kierowcom wręczyli kilkaset słodkich przysmaków. Działania realizowane były we współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

fot. UG Kobylnica

Od wczesnych godzin porannych w gminie Kobylnica prowadzono prewencyjną akcję wśród kierowców. Funkcjonariusze Straży Gminnej wspólnie z policjantami słupskiej drogówki, w trakcie rutynowych kontroli, apelowali do podróżujących samochodami o rozwagę i odpowiedzialność w czasie poruszania się po drogach, zwłaszcza tych, które znajdują się w rejonie szkół i przedszkoli. Krótką rozmowę kierowców z funkcjonariuszami kończyło wręczenie symbolu akcji – pączka.

fot. UG Kobylnica

Działania realizowane w ramach akcji przeprowadzono w dwóch punktach znajdujących się w pobliżu drogi krajowej numer 21. Od wczesnych godzin porannych funkcjonariuszy można było spotkać w pobliżu Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy, kilka godzin później – w rejonie Szkoły Podstawowej w Kwakowie. Każdy kontrolowany kierowca, który jechał zgodnie z przepisami, otrzymał od funkcjonariuszy słodki upominek w postaci pączka.

W czasie trwającej sześć godzin akcji do rąk kierowców trafiło trzysta sztuk słodkich upominków. Kierujący byli bardzo zaskoczeni, wielu z nich z uśmiechem na twarzy przyjmowało od funkcjonariuszy słodki upominek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.