fot. Poseł Konwiński przekaże kolejną partie podpisów na rzecz budowy drogi S6.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej poseł ziemi słupskiej i jednocześnie przewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz budowy drogi ekspresowej S6 Zbigniew Konwiński poinformował o działaniach w związku z blokowaniem przez rząd budowy drogi S6 na odcinku Sianów-Gdańsk.

fot. Poseł Konwiński przekaże kolejną partie podpisów na rzecz budowy drogi S6.

– 2 marca wychodzimy na pasy na drodze krajowej nr 6 w Mianowicach pod Słupskiem i Sławnie- wjazd od strony Koszalina – zapowiedział poseł Konwiński (PO). Dodał, że w najbliższy czwartek zbierze się zespół na rzecz budowy drogi S6.

Konferencja odbyła się wspólnie z Rafałem Kononem, wicestarostą słupskim i członkiem zarządu Stowarzyszenia Samorządowego S6.

– Wystąpię o zwołanie zarządu i omówienie działań stowarzyszenia w tym zorganizowania demonstracji w Warszawie pod ministerstwem – powiedział Rafał Konon, wicestarosta słupski.

O głos w tej sprawie poprosiliśmy senatora Kazimierza Kleinę.

– Nie wyobrażam sobie, aby ta inwestycja była zatrzymana, bo pogłębiało by to wykluczenie całego regionu, Przeciąganie tej sprawy może doprowadzić do tego, że środki europejskie mogą być nie wydane na ten cel – mówi senator Kazimierz Kleina (PO). – Przetarg na budowę Trasy Kaszubskiej został ogłoszony w 2015r. Ciągle z niezrozumiałych powodów, przeciąganie jest jego rozstrzygnięcie. Nie rozumiem postawy posłów PIS z naszego regionu, jakby się godzili, aby ta inwestycja niepowstała – dodaje senator.

Konferencję prasową miała także dzisiaj poseł Jolanta Szczypińska (PIS), która nie była w stanie odpowiedzieć dziennikarzom o przyszłość budowy drogi S6.

Według nieoficjalnych informacji w rządzie trwają rozmowy na temat wybudowania Trasy Kaszubskiej (od Trójmiasta do Lęborka).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.