mat. prasowe

Nowy sezon, nowe wyzwania, nowa odsłona PKO Grand Prix Gdyni. Biegowa rewolucja na Pomorzu rozpoczęta! Organizatorzy ulubionego cyklu tysięcy biegaczy przygotowali długą listę zmian, które sprawią, że udział w tegorocznych zawodach będzie jeszcze ciekawszy. Cztery różne trasy, dedykowana koszulka, atrakcyjne medale, możliwość jednorazowej rejestracji na wszystkie biegi, czy wprowadzenie pacemakerów – to tylko niektóre z niespodzianek.

mat. prasowe

Podpowiedzi z trasy

W ubiegłym roku w PKO Grand Prix Gdyni wystartowało ponad 20 000 zawodników. Każdy z nich miał możliwość wypełnienia ankiety, w której mógł podzielić się swoimi propozycjami dotyczącymi cyklu. Na realizację pomysłów nie trzeba było długo czekać.

Z przeprowadzonego badania dowiedzieliśmy się m.in., że 93 procent ankietowanych poleciłoby udział w PKO Grand Prix Gdyni znajomym lub rodzinie. Mimo tak wspaniałego wyniku, znaleźliśmy aspekty, w których możemy udoskonalić nasz cykl – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Podwójna dawka endorfin

Jedną z nowości podczas PKO Grand Prix Gdyni 2017 będzie rozłożenie Biegu Urodzinowego i Biegu Europejskiego na dwa dni. W sobotę wystartują maluchy, zawodnicy młodzieżowi oraz uczestnicy marszu nordic walking, zaś niedziela zarezerwowana będzie dla uczestników biegu głównego na dystansie 10 kilometrów.

Oto terminarz tegorocznego cyklu:
Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim (11-12 lutego);
Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim (6-7 maja);
Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim (9 czerwca);
Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim (11 listopada).

Przy okazji każdego z biegów kontrolować tempo pomogą pacemakerzy. Wciąż poszukiwane są osoby, które poprowadzą biegaczy do mety w określonych strefach czasowych.

Cztery wyjątkowe trasy

W tym roku każdy start będzie nową przygodą. Biegacze pokonają nie jedną, jak w latach poprzednich, a cztery różne trasy.

Podczas Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim zawodnicy ruszą w odwrotnym kierunku niż dotychczas. Zamiast ze Skweru Kościuszki przemieszczać się na ul. Jerzego Waszyngtona, pomkną w stronę Bulwaru Nadmorskiego. Tym samym zawsze groźny, mityczny podbieg ul. Świętojańską w końcu prowadzić będzie z górki.

Przy okazji Biegu Europejskiego i Nocnego Biegu Świętojańskiego uczestnicy PKO Grand Prix Gdyni przetestują zupełnie nowe trasy. W maju pobiegną obok symboli nowoczesnego miasta: Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Forum Sportu oraz InfoBoxu. Natomiast w czerwcu trasa zahaczy o Witomino, z czym wiązać się będzie premia górska, której zwycięzca zainkasuje 2 500 zł. W obu przypadkach start i meta zlokalizowane będą na ulicy Kazimierza Górskiego, w pobliżu Narodowego Stadionu Rugby i Gdynia Areny. Właśnie to miejsce wielu ankietowanych wskazało jako wymarzony punkt rozpoczęcia biegu, m.in. ze względu na dużą liczbę miejsc parkingowych i bogate zaplecze gastronomiczne.

Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim prowadzić będzie trasą doskonale znaną z poprzednich edycji.

Czas to pieniądz

Rejestracja do PKO Grand Prix Gdyni 2017 ruszyła 16 stycznia. Jeszcze przez tydzień, do 30 stycznia do godz. 23:59, poprzez specjalną podstronę serwisu www.gdyniasport.pl, można zapisywać się do pierwszej odsłony cyklu, a więc Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim. Również do 30 stycznia można rejestrować się na cały cykl z góry. Warto, ponieważ wiążą się z tym konkretne korzyści. Partnerem sportowym cyklu została firma New Balance. Dzięki współpracy z popularną marką, w atrakcyjnej cenie udostępnione zostaną unikatowe, oficjalne koszulki, zaprojektowane specjalnie na PKO Grand Prix Gdyni. Na zawodników, którzy z góry opłacą udział w całym cyklu i stawią się na linii startu, dodatkowo czeka 50-procentowy rabat na NBsklep.pl (na cały asortyment linii SPORT). Koszt rocznego pakietu startowego to 120 zł w przypadku PKO Grand Prix Gdyni i 80 zł dla uczestników Grand Prix Gdyni w Nordic Walking.

Oczywiście możliwa będzie także rejestracja przed każdym z biegów. W przypadku Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim ceny pakietu standard wynoszą 30 zł (bieg główny) i 20 zł (marsz nordic walking). Przy kolejnych trzech biegach, w ostatnim tygodniu rejestracji, cena będzie wzrastać o 10 zł. Do momentu zamknięcia rejestracji internetowej zawodnicy będą mogli wymieniać pakiety między sobą. W porównaniu do lat poprzednich, ze względu na wcześniejszą godzinę startu, zmieni się zasada odbioru pakietów. Będzie to możliwe najpóźniej na dzień przed biegiem (wyjątek będzie stanowić Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim). Spóźnialscy, którzy postanowią zarejestrować się dopiero w biurze zawodów, zapłacą 100 zł za bieg główny oraz 50 zł za marsz nordic walking.

Urodziny na dobry początek

Pierwszym przystankiem odświeżonego cyklu będzie Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim. 11 i 12 lutego w sportowym stylu świętować będziemy 91. urodziny Gdyni.

Przed rokiem fantastycznie uczciliśmy okrągłą rocznicę powstania miasta z morza i marzeń. Wierzę, że w tym roku atmosfera będzie równie wspaniała i z uśmiechem wejdziemy w nowy sezon biegowy – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Poprzedni sezon prezydent zakończył na trasie, wśród tysięcy biegaczy. Każdy bieg to niesamowita przygoda. Bez względu na to, czy bierze się w nim udział w roli kibica, czy też w roli zawodnika. Jednak z pewnością ta druga rola wymaga o wiele więcej wysiłku i poświęcenia, o czym przekonałem się osobiście.

Nie przestawaj biec

Z myślą o PKO Grand Prix Gdyni zaprojektowano wyjątkowe medale, nawiązujące do nazw biegów oraz ich genezy.
Każdy z naszych biegów odnosi się do sprecyzowanych idei. Pielęgnujemy patriotyzm lokalny, państwowy i europejski
– zauważa prezydent Wojciech Szczurek. I dodaje: Tegoroczne medale mogą funkcjonować oddzielnie, jednak razem prezentują się jeszcze lepiej niż pojedynczo – tworzą wyjątkową więź, która jest charakterystyczna dla naszego cyklu.

W zeszłym roku cyklowi PKO Grand Prix Gdyni towarzyszyło hasło „Pokonaj siebie”. Walczyliśmy z własnymi słabościami, wielu z nas udało się przełamać bariery. W tym roku nie zamierzamy się zatrzymywać, tylko biegniemy jeszcze szybciej! Chcemy, aby nasz cykl był coraz lepszy. Tak jak nasza forma – zapewnia Marek Łucyk.

„Nie przestawaj biec” – oto hasło, z którym będziemy stawać na linii startu w 2017 roku.

Pakiety plakatów, zdjęcia medali, schematy tras i inne informacje do pobrania TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.