Fot. Jan Maziejuk

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, PODR Oddział w Słupsku, Gmina Słupsk oraz Powiat Słupski zapraszają na XII Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich, który odbędzie się 25 lutego br. o godzinie 12.00  w sali widowiskowo- sportowej w Jezierzycach.

mat. prasowy

Organizowany turniej ma na celu, miedzy innymi, integrację środowiska wiejskiego w powiecie słupskim i województwie pomorskim, popularyzację dziedzictwa kulturowego regionu, a także kultywowanie tradycji. Ważne jest również pobudzenie aktywności wśród lokalnych mieszkańców.

Konkurs przewiduje 6 konkurencji turniejowych, w których zmierzą się członkinie i członkowie Kół Gospodyń Wiejskich. Konkurencje będą następujące: kulinarna- „Cisto z owocami”, edukacyjna- „Pokolenia”, Moda- „Kreacja- inspiracja”, wokalna- piosenka kabaretowa z inscenizacją pt. „Jak nie my to kto”, taneczna- „Z bajki”, kabaretowa- „Gwiazdy na jezierzyckiej scenie”. Kryteriom oceny podlegać będzie: poprawna imitacja śpiewu, oddanie charakteru wybranej piosenki w odpowiednim układzie tanecznym (ruch) oraz ogólny wyraz artystyczny, charakteryzacja wykonawcy i oryginalność.

Prezentację poszczególnych konkurencji oceniać będzie jury w składzie maksymalnie do 6 osób, które będą reprezentować następujące instytucje: Pomorska Izba Rolnicza, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Rolnictwa, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Głos Pomorza, Starostwo Powiatowe w Słupsku oraz Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Słupsku. Zatem o wyborze najlepszego Koła decydować będzie jury, które wyłoni Koła Gospodyń Wiejskich w każdej z sześciu konkurencji konkursowych oraz laureata „GRAND PRIX”.

KGW 2016 , fot. Jan Maziejuk

 

KGW 2016, fot. Jan Maziejuk

 

Turniej będzie objęty patronatem przez Starostę Słupskiego- Zdzisława Kołodziejskiego, który także ufunduje nagrodę główną „GRAND PRIX” dla zwycięskiego Koła Gospodyń Wiejskich.

KGW 2016, fot. Jan Maziejuk

Dodatkową motywacją dla rywalizujących ze sobą w Powiatowym Turnieju KGW jest z pewnością fakt, iż zwycięskie Koło Gospodyń Wiejskich będzie mogło reprezentować Powiat Słupski w Wojewódzkim Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich.

Wstęp wolny!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.