Sztorm na Bałtyku i zdemolowane kurorty [WIDEO]

05 stycznia 2017r. | Drukuj

Pogoda w najbliższych dniach da o sobie znać. Meteorolodzy informują, że nad Polską panuje niż Alex. Za jego sprawą pojawiły się: silny wiatr, śnieg i burze, ale to dopiero początek. Na północy kraju ogłoszono czerwony alert, a sztormowa pogoda demoluje nadmorskie miejscowości.

fot. OSP Łeba

Na Bałyku doszło do tzw. cofki. Zjawisko polega na w podwyższaniu się poziomu wody w górę biegu cieku, np. rzeki. Powstaje ono na skutek podnoszenia się wody w zbiorniku, do którego ten ciek uchodzi. Wylały kanały w Ustce i Łebie, zagrożone są znajdujące się przy nich zabudowania.

Od środy silnie wieje. Na wybrzeżu pojawiły się duże fale o wysokości nawet 5 metrów. Na otwartym morzu mogą mieć nawet 7 metrów. Wiatr osiąga nawet 9 stopień w skali Beauforta.

OSP Łeba zastępami GCBA, SLRR i SLKw już w akcji sytuacja się na razie pogarsza ale już działamy. Na miejscu SLOp z JRG Lębork .

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna w Łebie na 4 stycznia 2017

Sztorm w Ustce. Trudna sytuacja i cofka w usteckim porcie. Na miejscu pracuja strazacy

Opublikowany przez Gp24.pl – wiadomości, zdjęcia, wideo ze Słupska i regionu na 4 stycznia 2017

 


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz