fot. UG Potęgowo

Od 2 stycznia 2017 r. w Urzędzie Gminy Potęgowo działa punkt nieodpłatnej pomocy prawnej. Pomoc będzie udzielana mieszkańcom powiatu słupskiego w przeciętnym wymiarze 5 dni w tygodniu, przez co najmniej 4 godziny dziennie.

fot. UG Potęgowo

Uroczystego otwarcia punktu dokonali: Wójt Gminy Potęgowo Dawid Litwin i Wicestarosta Powiatu Słupskiego Rafał Konon w obecności Sekretarza Powiatu Słupskiego Marty Bursztynowicz i Członka Zarządu Powiatu Słupskiego Pawła Lisowskiego oraz radcy prawnego Mateusza Prusaka.

Wydarzenie jest efektem starań wójta o otwarcie takiego punktu w Potęgowie oraz zawartego porozumienia pomiędzy Powiatem Słupskim, a Gminą Potęgowo. Na podstawie porozumienia Gmina użycza bezpłatnie pomieszczenia. Powiat zobowiązał się przekazywać 3% dotacji celowej na zadania z zakresu administracji rządowej na 2017 rok na pokrycie kosztów obsługi organizacyjno – technicznej punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w kwocie 1.878,12 zł (miesięcznie 156,51 zł).

Lokalizacja punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w Gminie Potęgowo jest uzasadniona znaczącą grupą osób, którym ta pomoc przysługuje. Zarówno wójt jak i wicestarosta Rafał Konon podkreślili, jak ważna jest to sprawa dla mieszkańców i wyrazili zadowolenie, że taki punkt (kolejny w powiecie) powstał właśnie w Potęgowie.

Harmonogram dyżurów:

L.p. Dni tygodnia Godziny
1. poniedziałek 14.00 – 18.00
2. wtorek   8.00 – 12.00
3. środa 14.00 – 18.00
4. czwartek 14.00 – 18.00
5. piątek   8.00 – 12.00
 

Więcej informacji na temat zasad udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej (m.in. kryteria komu taka porada przysługuje) na stronie internetowej UG Potęgowo w zakładce „Dla Mieszkańców”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.