Będą dwa tory na lini kolejowej 202 między Lęborkiem i Słupskiem

15 grudnia 2016r. | Drukuj

Zakończyły się prace nad dokumentacją przedprojektową dla modernizacji linii 202 od Gdyni Chyloni do stacji Kobylnica tuż za Słupskiem. Wiadomo już, że wykonawca projektu tak przygotuje modernizację, aby na odcinku Słupsk – Lębork mogły powstać dwa tory.

fot. PKP PLK

Prace projektowe dla inwestycji, która będzie dofinansowana z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, podzielone będą na cztery etapy. Co ciekawe, w czasie modernizacji planuje się unikać wprowadzania zastępczej komunikacji autobusowej.

W walkę o budowę infrastruktury kolejowej w takim wariancie po raz pierwszy w Polsce w takim zakresie włączyła się społeczność lokalna oraz samorządowcy. Jednej z osób protestujących w sprawie lepszej kolejowej dostępności do Słupska postawiono nawet zarzuty zorganizowania nielegalnej demonstracji. Finalnie to m.in. dlatego PKP PLK zleciło opracowanie poprawek do pierwotnej dokumentacji przedprojektowej. PLK wstrzymuje się jeszcze z ogłoszeniem wariantu realizacji inwestycji.

Informację podał portal www.rynek-kolejowy.pl


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz