fot. GDDKiA

Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez Gazetę Kaszubską, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przywróci wcześniejszy harmonogram budowy Trasy Kaszubskiej. Nową drogą z Lęborka do Trójmiasta pojedziemy w roku 2020.

fot. GDDKiA

Obecna decyzja nie kończy starań o zrealizowanie drogi ekspresowej S6 w całości z Trójmiasta do Szczecina. Nadal ważą się losy terminu rozpoczęcia prac na odcinku z Lęborka do Słupska.

Wcześniejsze doniesienia wynikające m.in. z wypowiedzi przedstawicieli ministerstwa sugerowały, że budowa Trasy Kaszubskiej może zostać znacząco  odłożona w czasie. Sugestie, że budowa drogi rozpocznie się dopiero po 2020 roku wzbudziły zaniepokojenie mieszkańców Pomorza. Ponownie powołano „Parlamentarny Zespół na rzecz budowy drogi ekspresowej S6”, a kilkadziesiąt samorządów gminnych i powiatowych uchwaliło stanowisko, w którym podkreślano, że jest to kluczowa dla naszego regionu inwestycja. Tysiące podpisów zebrano w ramach koordynowanej przez Urząd Marszałkowski akcji „TAK dla S6 w województwie pomorskim”.

1 KOMENTARZ

  1. Wiadomo kiedy rozpocznie się II etap przetargu dla trasy Kaszubskiej(wysłanie zaproszeń do składania ofert cenowych)?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.