Emeryci i renciści, którzy zwykle świadczenie otrzymują 25 dnia miesiąca, nie muszą się obawiać, że w grudniu dostaną je dopiero po Świętach Bożego Narodzenia. Ubezpieczeń Społecznych dopilnował, by wszystkie te osoby otrzymały emerytury i renty najpóźniej do 23 grudnia.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych standardowo wypłaca emerytury i renty w sześciu terminach: 5, 6, 10, 15, 20 i 25 dnia każdego miesiąca. W grudniu ostatni termin płatności wypada w dzień Bożego Narodzenia.

Wielu klientów kontaktuje się z placówkami ZUS, a także z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, dopytując, czy swoje emerytury i renty otrzymają dopiero po świętach, a przed Nowym Rokiem.

Zakład pragnie uspokoić wszystkich klientów odbierających swoje świadczenia 25 każdego miesiąca. W porozumieniu z MRPiPS podjęto decyzję, żeby wszystkie wskazane świadczenia wypłacić maksymalnie do 23 grudnia, tak by klienci dysponowali należnymi im pieniędzmi na okres zbliżających się świąt.

Świadczenia, które doręczane są przez listonoszy, trafią na pocztę 20 grudnia, by maksymalnie do 23 grudnia można było je doręczyć zainteresowanym. Osoby, które odbierają swoje świadczenia za pośrednictwem banku otrzymają je natomiast 22 i 23 grudnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.