fot. KPP

Policjantki z lęborskiej komendy przeprowadziły szkolenie dyrekcji i grona pedagogicznego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Lęborku w zakresie zasad postępowania w przypadku wtargnięcia do szkoły uzbrojonego napastnika. Funkcjonariuszki zaprezentowały m.in. film profilaktyczny pt. „Nie warto ryzykować”, zawierający zbiór porad, jak należy przygotować się do potencjalnego zagrożenia oraz jak w takiej sytuacji zadbać o bezpieczeństwo i dobro dzieci.

fot. KPP
fot. KPP

Policjantki z lęborskiej komendy, zajmujące się profilaktyką społeczną, gościły wczoraj w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Lęborku. Funkcjonariuszki spotkały się z dyrekcją i kadrą pedagogiczną szkoły w celu przeprowadzenia szkolenia z zakresu zasad postępowania w przypadku zdarzeń o charakterze terrorystycznym.

Policjantki, które wcześniej odbyły w tej tematyce szkolenie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, omówiły z kadrą pedagogiczną ZSO zasady postępowania w przypadku wtargnięcia napastnika na teren szkoły, wskazówki dotyczące zachowania dyrektora i wszystkich pracowników w związku z zaistnieniem sytuacji zagrażającej zdrowiu i życiu oraz zasady alarmowania o takim zdarzeniu.

Pedagodzy mieli okazję obejrzeć film profilaktyczny pt. „Nie warto ryzykować”, w którym zainscenizowana została sytuacja wtargnięcia na teren szkoły uzbrojonego napastnika i dwie formy –  prawidłowej i błędnej reakcji pracowników na to zdarzenie. Film zaopatrzony został w obszerny komentarz policjanta służb antyterrorystycznych, wskazujący m.in. algorytm właściwego postępowania osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo uczniów na terenie szkoły, ogólne zasady organizacji i funkcjonowania systemów alarmowania oraz współpracy ze służbami ratowniczymi.

Policjantki rozdały też uczestnikom szkolenia broszury przygotowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Komendę Stołeczną Policji, zawierające zasady postępowania w przypadku zagrożenia terrorystycznego.

Głównym celem szkoleń, prowadzonych przez policjantów na terenie całego kraju jest przygotowanie placówek oświatowych na wypadek takich właśnie niebezpiecznych sytuacji i podkreślenie, że im poważniej potraktuje się potencjalne zagrożenie, tym skuteczniej będzie można zadbać o bezpieczeństwo i dobro podopiecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.