fot. KPP

Policjanci z Lęborka i Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój, do jakiego doszło w ubiegły poniedziałek w punkcie pocztowym w Mostach, gdzie sprawca siekierą uderzył w głowę 49-letnią kobietę – pracownika poczty i ukradł pieniądze. Zgromadzone przez mundurowych materiały dowodowe pozwoliły na przedstawienie 26-latkowi zarzutu rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

fot. KPP
fot. KPP

W poniedziałek około godziny 11:00 dyżurny lęborskiej Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu, do jakiego doszło na terenie punktu pocztowego w Mostach, gdzie ranna została 49-letnia kobieta, pracownik poczty. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie skierowani zostali policjanci, którzy pospieszyli z pomocą rannej kobiecie, ustalili przebieg zdarzenia i zabezpieczyli ślady i dowody. W tych czynnościach lęborskich policjantów wspierali funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego, Dochodzeniowo – Śledczego i Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. 49-letnia kobieta z ciężkimi obrażeniami przetransportowana została do szpitala.

Z ustaleń mundurowych wynika, że do punktu pocztowego wszedł mężczyzna, który siekierą uderzył w głowę 49-letnią kasjerkę i ukradł pieniądze. Sprawca uciekł. Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy i zablokowali drogi wyjazdowe na terenie powiatu lęborskiego.

Kilka godzin później, na podstawie zabezpieczonych śladów i dowodów oraz własnych ustaleń, kryminalni z Lęborka i Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali na terenie Lęborka 26-letniego mężczyznę, podejrzewanego o dokonanie rozboju. Policjanci odzyskali i zabezpieczyli większą część skradzionych pieniędzy.

Zgromadzone przez mundurowych materiały dowodowe pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Wczoraj Sąd zadecydował jego tymczasowym aresztowaniu. Za to przestępstwo 26-latkowi grozi kara 12 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.