fot. Starostwo Wejherowo

Poparcie ze strony samorządu powiatu wejherowskiego dla Trasy Kaszubskiej, czyli drogi ekspresowej S6 na odcinku Lębork – obwodnica Trójmiasta oraz zmiany jakie w najbliższym czasie nastąpią w systemie kształcenia – to główne tematy Konwentu Samorządowego Powiatu Wejherowskiego, który odbył się 8 listopada w Starostwie Powiatowym w Wejherowie. Gościem konwentu była Pomorska Kurator Oświaty Monika Kończyk.

fot. Starostwo Wejherowo
fot. Starostwo Wejherowo

Spotkanie włodarzy z powiatu wejherowskiego poświęcone zostało między innymi kluczowej dla naszego regionu inwestycji tj. Trasie Kaszubskiej. Samorządowcy zaniepokojeni docierającymi do nich sygnałami o możliwości przesunięcia w czasie realizacji projektu pn. „Budowa drogi ekspresowej S6 Lębork (wraz z obwodnicą Lęborka) – Obwodnica Trójmiasta”, wyrazili zdecydowane poparcie dla budowy drogi ekspresowej, która stanowić ma istotny szlak komunikacyjny dla wielu miast i miejscowości w naszym regionie.

– Droga ekspresowa S6 ujęta została w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 – powiedziała Starosta Wejherowski Gabriela Lisius. – To niezwykle ważna inwestycja, którą wraz z innymi samorządami popieramy od wielu lat. Trasa Kaszubska połączy nie tylko województwo pomorskie z województwem zachodniopomorskim, ale także spowoduje, że mieszkańcy powiatu wejherowskiego i lęborskiego będą mogli szybciej, łatwiej, a także bardziej komfortowo dojechać do Trójmiasta – dodała starosta.

Dlatego samorząd powiatu wejherowskiego oraz samorządowcy z gmin z terenu powiatu wejherowskiego wystosowali pismo do Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka, w którym skupili się na przedstawieniu wspólnego stanowiska popierającego podjęcie konkretnych kroków w celu jak najszybszej realizacji budowy drogi S6. Stąd podczas Konwentu Samorządowego Powiatu Wejherowskiego włodarze podpisali się pod wspomnianą deklaracją, aby nie doszło do opóźnienia jednej z najważniejszych inwestycji na Pomorzu.

Drugim zagadnieniem poruszanym podczas spotkania były sprawy oświaty. Specjalnym gościem była Pomorska Kurator Oświaty Monika Kończyk, która przedstawiła zebranym m.in. plan reformy oświaty oraz wstępne propozycje ramowych zmian w systemie edukacji. W trakcie prezentacji zebrani mogli usłyszeć o proponowanej reformie oświaty i zmianach, które stopniowo zostaną wprowadzane od 1 września 2017 r. W trakcie konwentu pani kurator odpowiadała także na pytania samorządowców, ponieważ proponowana reforma oświaty budzi niepokój wśród nauczycieli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.