fot. Niebieski Skarb

22 września 2016 r. w biurowcu „Zwaru” odbyło się uroczyste otwarcie nowego biura Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum „Niebieski Skarb” w Lęborku. Od września br. organizacja funkcjonuje w pok. 232 i 231 biurowca przy ul. Krzywoustego 1.

fot. Niebieski Skarb
fot. Niebieski Skarb

– Nowa siedziba to nowe możliwości działania. Dużo włożyliśmy wysiłku w remont i wyposażenie, ale efekt końcowy wynagradza tę pracę – mówi prezes „Niebieskiego Skarbu” Agnieszka Pujsza-Pomorska. – Teraz do dyspozycji mamy dwa pomieszczenia o łącznej powierzchni 60 metrów kwadratowych. Większe pomieszczenie posłuży nam na spotkania, dyżury, warsztaty i szkolenia. W mniejszym chcemy prowadzić zajęcia z dziećmi z autyzmem oraz prowadzić biblioteczkę.

W uroczystości otwarcia biura uczestniczyłi rodzice, dzieci i młodzież z autyzmem, członkowie Stowarzyszenia oraz wielu zaproszonych gości.

Spotkanie było też okazją do nadania tytułu honorowego członka Stowarzyszenia „Niebieski Skarb” Jerzemu Radziejewskiemu.

Stowarzyszenie „Niebieski Skarb” działa w Lęborku od czerwca 2013 roku. Organizacja prowadzi grupę wsparcia rodziców i opiekunów osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu „Niebieska Dłoń”, organizuje szkolenia i prelekcje dot. autyzmu, prowadzi też biblioteczkę specjalistycznych pism i książek o autyzmie. Stowarzyszenie regularnie organizuje wycieczki i imprezy integracyjne, oraz dofinansowuje terapię dzieci i młodzieży dotkniętych autyzmem. Prowadzi też działania informacyjne i edukacyjne na czele z kwietniowym Światowym Dniem Autyzmu Powiatu Lęborskiego. Najnowszą inicjatywą „Niebieskiego Skarbu” są lekcje o autyzmie. We wrześniu i październiku członkowie Stowarzyszenia przeprowadzą w szkołach 45 minutowe lekcje przybliżające dzieciom i młodzieży temat autyzmu.

Więcej o działalności Stowarzyszenia można przeczytać na stronie internetowej www.niebieskiskarb.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.