fot. Latawcowa Łeba Kites Flying FB

Od piątku 26 sierpnia do niedzieli 28 w Łebie odbyła się szósta edycja Międzynarodowego Festiwalu Latawców – największej tego typu imprezy w Polsce.

fot. Latawcowa Łeba Kites Flying FB
fot. Latawcowa Łeba Kites Flying FB

W wydarzeniu uczestniczyło niemal 100 miłośników latawców z Polski i całego świata m.in. Niemiec, Francji, RPA, Korei Płd. czy Indii. Na niebie mogliśmy zobaczyć najróżniejsze kształty latawców, przedstawiające światowe trendy w tym sporcie.

Więcej zdjęć: Latawcowa Łeba Kites Flying >>

Podczas oficjalnego otwarcia imprezy, które odbyło się w piątek w Rybackim Centrum Kultury i Formacji BOLENIEC, uczestników powitała Ewa Horanin, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej oraz Wiesław Gwizdała, pomysłodawca imprezy i główny organizator. Była to też okazja do uhonorowania państwa Cecylii i Wenancjusza Szalskich, prekursorów profesjonalnego sportu latawcowego w Polsce. W uznaniu ich zasług dla tej dyscypliny, Kazimierz Kleina wręczył im Medal Senatu RP.

Gdy w 1988 roku Cecylia i Wenancjusz Szalscy zaczynali swoją długą przygodę z latawcami z berlińską firmą Vom Winde Verweht, mało kto w Polsce wiedział, jak wygląda nowoczesny latawiec. Papier, listewki, dratwa, to była ówczesna norma. Pierwsi producenci i prekursorzy latawców nowej generacji w Polsce. O latawcach wiedzą wszystko. Organizatorzy pierwszych międzynarodowych festiwali latawcowych w Polsce już w latach 90-tych. Bywalcy na festiwalach latawcowych w całej Europie. Swoją pasją zarazili kolejne pokolenia tworząc rodzinny team. Znakiem rozpoznawczym tej ekipy jest UFO, czyli tęczowe kolo o średnicy 3 metrów. Latają wszystkimi typami latawców. Wencel- Zefirek to nie tylko rodzina hobbystów, ale przede wszystkim rozpoznawalna marka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.