VI Międzynarodowy Festiwal Latawców w Łebie

29 sierpnia 2016r. | Drukuj

Od piątku 26 sierpnia do niedzieli 28 w Łebie odbyła się szósta edycja Międzynarodowego Festiwalu Latawców – największej tego typu imprezy w Polsce.

fot. Latawcowa Łeba Kites Flying FB

fot. Latawcowa Łeba Kites Flying FB

W wydarzeniu uczestniczyło niemal 100 miłośników latawców z Polski i całego świata m.in. Niemiec, Francji, RPA, Korei Płd. czy Indii. Na niebie mogliśmy zobaczyć najróżniejsze kształty latawców, przedstawiające światowe trendy w tym sporcie.

Więcej zdjęć: Latawcowa Łeba Kites Flying >>

Podczas oficjalnego otwarcia imprezy, które odbyło się w piątek w Rybackim Centrum Kultury i Formacji BOLENIEC, uczestników powitała Ewa Horanin, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej oraz Wiesław Gwizdała, pomysłodawca imprezy i główny organizator. Była to też okazja do uhonorowania państwa Cecylii i Wenancjusza Szalskich, prekursorów profesjonalnego sportu latawcowego w Polsce. W uznaniu ich zasług dla tej dyscypliny, Kazimierz Kleina wręczył im Medal Senatu RP.

Gdy w 1988 roku Cecylia i Wenancjusz Szalscy zaczynali swoją długą przygodę z latawcami z berlińską firmą Vom Winde Verweht, mało kto w Polsce wiedział, jak wygląda nowoczesny latawiec. Papier, listewki, dratwa, to była ówczesna norma. Pierwsi producenci i prekursorzy latawców nowej generacji w Polsce. O latawcach wiedzą wszystko. Organizatorzy pierwszych międzynarodowych festiwali latawcowych w Polsce już w latach 90-tych. Bywalcy na festiwalach latawcowych w całej Europie. Swoją pasją zarazili kolejne pokolenia tworząc rodzinny team. Znakiem rozpoznawczym tej ekipy jest UFO, czyli tęczowe kolo o średnicy 3 metrów. Latają wszystkimi typami latawców. Wencel- Zefirek to nie tylko rodzina hobbystów, ale przede wszystkim rozpoznawalna marka.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz