fot. UG Potęgowo

Zakończyła się realizacja zadania „Budowa linii kablowej oświetlenia zewnętrznego  w miejscowości Darżyno w gminie Potęgowo”. Zainstalowanych zostało 51 lamp typu LED. Projekt uzyskał dofinansowanie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

fot. UG Potęgowo
fot. UG Potęgowo

Lampy zamontowane zostały przy drodze krajowej nr 6, gdzie oświetlona została również ścieżka pieszo – rowerowa. A także przy drodze gminnej w miejscowości Darżyno, w pobliżu domów. Przed rozpoczęciem przedsięwzięcia, żadna  z tych ulic nie posiadała oświetlenia. „Bardzo jestem zadowolony, że taka inwestycja została zrealizowana. Poprawiła ona bezpieczeństwo na bardzo ruchliwej trasie drogi krajowej, na której często dochodziło do wypadków z udziałem pieszych. Mieszkańcy są zadowoleni z tego przedsięwzięcia. Ponadto jest to ładna wizytówka gminy, szczególnie nocą” – zapewnia wójt gminy Potęgowo Dawid Litwin.

Oświetlenie typu LED jest energooszczędne, niższe są też koszty eksploatacji w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem. W wyniku realizacji inwestycji, rocznie o 5 ton zmniejszy się emisja dwutlenku węgla do atmosfery. Gmina w ciągu roku wyda mniej o około 12 000 zł, a oszczędności energii elektrycznej wynosić będą  5,7 MWh.

Gmina Potęgowo systematycznie buduje oświetlenie na swoim terenie. I zadanie to będzie kontynuowane. Planowana jest instalacja lamp przy ścieżce pieszo – rowerowej łączącej miejscowości Łupawa i Malczkowo.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku udzielił dotacji w wysokości 75 420 zł. Projekt realizowany był w ramach edycji pilotażowej programu „Oszczędne Oświetlenie Pomorza”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.