mat. prasowe

Aż 100 nowych miejsc pracy dla mieszkańców powiatu człuchowskiego (i nie tylko) oraz dwukrotne zwiększenie wielkości produkcji – to tylko część korzyści płynących z zakończonej właśnie inwestycji firmy Prime Food w Przechlewie. Nowa hala produkcyjna ma 3 700 m2 powierzchni na każdym z pięter, a na jej wybudowanie przeznaczono 32 mln zł.

mat. prasowe
mat. prasowe

Na parterze nowej hali produkcyjnej zlokalizowane zostały nowe pomieszczenia magazynowe oraz pakowalnia mięsa i półproduktów mięsnych. Z kolei na piętrze przewidziano pomieszczenia biurowe oraz magazyn opakowań.

Rozbudowa infrastruktury przedsiębiorstwa pozwala na zwiększenie zatrudnienia do ponad 900 osób. Zakończenie inwestycji to ważne wydarzenie dla regionu, ponieważ ponad 87% zatrudnionych w firmie osób to mieszkańcy powiatu człuchowskiego. Doświadczenie w firmie zdobywają też studenci i uczniowie, dzięki współpracy Prime Food z lokalnymi gimnazjami, Zespołem Szkół Technicznych w Człuchowie oraz Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym.

– Prime Food jest jednym z największych pracodawców w naszym regionie. Od lat dba o wizerunek powiatu i angażuje się w sprawy lokalnej społeczności – mówi Starosta Powiatu Człuchowskiego, Aleksander Gappa. – Otwarcie nowej hali to przede wszystkim szansa na nowe miejsca pracy dla mieszkańców powiatu. Gratuluję firmie, cieszę się, że z powodzeniem wykorzystuje ona kapitał społeczny naszego regionu. Życzę dalszych sukcesów i mam nadzieję, że działania innych inwestorów w naszym regionie będą zmierzać w podobnym kierunku – dodaje.

Na duże korzyści z inwestycji wskazuje również Paweł Nowak, prezes firmy Prime Food: – Powiat człuchowski to miejsce, w którym znaleźliśmy doskonałe warunki do rozwoju działalności, czego dowodem jest zakończona przez nas właśnie inwestycja. Otwarcie nowej hali MAP pozwoli zaoferować 100 nowych miejsc pracy, a także docelowo osiągnąć dwukrotny wzrost produkcji, z trzystu ton tygodniowo aż do sześciuset. Dzięki temu możliwe będzie rozszerzenie gamy oferowanych produktów  – podkreśla Paweł Nowak.

Na terenie nowo otwartej hali znajdują się nowoczesne linie pakujące. Część obecnych pracowników, która przeniesie się do tego obiektu, jest odpowiednio przeszkalana pod kątem obsługi nowego sprzętu. W związku z zakończoną inwestycją, firma rozszerza też proces rekrutacji. Poszukiwani są kandydaci na stanowiska: elektryk, mechanik, pracownik produkcyjny – pakowacz, pracownik punktu gastronomicznego, pracownik magazynowy – spedycja.

Prime Food zapowiada również kolejne inwestycje. – Innowacyjność i jakość produktów zawsze były siłą napędową naszej firmy. Chcemy dalej dbać o ten kierunek rozwoju i utrzymać wiodącą pozycję w branży, eksportując nasze produkty do krajów UE, USA czy Japonii – mówi Paweł Nowak, prezes Prime Food. – Będziemy kontynuować wdrażanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, by zwiększyć wydajność ubojową i rozbiorową. W naszej strategii na najbliższe 4 lata rozpisane są kolejne etapy rozbudowy – dodaje.

Plany rozwojowy inwestora związane są również z jedną z największych imprez sportowych w regionie, czyli Prime Food Triathlon Przechlewo. Co roku zawody przyciągają do powiatu człuchowskiego rzesze sportowców i kibiców, zapewniając promocję dla całego regionu. Organizatorzy mają nadzieję, że z roku na rok liczba uczestników będzie jeszcze wyższa. Oprócz angażowania się w sport, Prime Food organizuje liczne akcje charytatywne i społeczne (m.in. „Biegamy dla siebie i dla innych”, w ramach której przez cały sezon ZKS Contra „zbiera” kilometry na szczytny cel). Wszystkie ww. działania będą kontynuowane i rozwijane w ciągu najbliższych lat.

Prime Food Sp. z o.o. specjalizuje się w uboju trzody chlewnej oraz produkcji wyrobów mięsnych. Firma powstała w 1999 roku i od początku swojej działalności koncentruje się na wykorzystaniu wysokiej jakości surowców, pełnej kontroli procesu produkcji od początku jego trwania oraz zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych. Dbałość o powyższe elementy pozwoliła uzyskać firmie wiodącą pozycję w branży. Obszarem jej działalności jest zarówno rynek polski, jak i zagraniczny (posiada pozwolenia eksportowe do krajów UE, USA, Korei oraz Japonii).

Firma Prime Food swoje działania przeprowadza odpowiedzialnie, dbając o stosunki z pracownikami i relacje pomiędzy nimi, stosując uczciwe praktyki wobec konsumenta, wspierając społeczność i chroniąc środowisko. Podejmowane przez Prime Food działania prospołeczne są sposobem na realizację polityki otwartości i zaangażowanie w życie lokalnych społeczności i zainteresowania środowiskiem, w którym funkcjonują pracownicy spółki. Ponadto działalność prospołeczna sprzyja budowaniu relacji ze społecznością oraz budowaniu wizerunku firmy.

Prime Food jest częścią grupy Axzon. Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresem http://www.primefood.com.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.