fot. pomorskie.eu

W najbliższą środę, 4 maja 2016 r., odbędzie się nadzwyczajna sesja sejmiku, podczas której radni głosować będą nad przyjęciem rezolucji w sprawie uczczenia twórców i obrońców Konstytucji 3 Maja i wezwania władz państwowych do rozwiązania kryzysu konstytucyjnego.

fot. pomorskie.eu
fot. pomorskie.eu

Fragment projektu uchwały, nad którą głosować będą radni podczas najbliższego posiedzenia: „Współcześnie widzimy konieczność ciągłego przypominania konstytucyjnych idei przodków. Z tego też powodu stoimy na stanowisku, że każda władza w Rzeczpospolitej Polskiej musi przestrzegać aktualnie obowiązującej Konstytucji RP i szanować tej Konstytucji strażników. Bardzo niepokoi nas pogłębiający się i przedłużający kryzys konstytucyjny w relacjach pomiędzy państwowymi władzami: ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. (…) Wzywamy więc wszystkie władze państwowe do pilnego rozwiązania kryzysu konstytucyjnego przy poszanowaniu Konstytucji RP i niezawisłości sądów i trybunałów, w tym w szczególności Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego”.

Sesja została zwołana w trybie art. 21 ust. 7 ustawy o samorządzie województwa oraz § 7 ust. 6 Statutu Województwa Pomorskiego.

Pozostałe punkty obrad oraz cały tekst rezolucji znajdują się na stronie: http://bip.pomorskie.eu/Article/id,28.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.