fot. gk

Od 1 maja bilet jednorazowy w Wejherowie, Gdyni i Gdańsku zdrożeje z 2,50 zł do 2,80 zł. Powodem jest wzrost cen paliwa, energii raz  inwestycje – tłumaczy MZK.

fot. gk

Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej zaplanował podwyżki cen biletów w wysokości co najmniej 10 procent. Tym samym zamiast 2,50 zł, jednorazowy bilet na tramwaj, autobus i trolejbus będzie kosztować 2,80 zł. Cena godzinnego biletu wzrośnie z 3 zł do 3,40 zł. Bilet 24 godzinny będzie kosztować 11 zł. Podniesione zostaną także ceny biletów okresowych. Za miesięczny bilet imienny na liniach zwykłych w granicach miasta, ważny od poniedziałku do piątku, zapłacimy 80 zł (40 zł ulgowe), za ważny we wszystkie dni tygodnia 88 zł (44 zł), a na okaziciela ważny cały tydzień będzie kosztować 97 zł. Radni mają uchwalić zmiany cen w najbliższym czasie: w Wejherowie i Gdyni w marcu, a w  Gdańsku już 17 lutego. Bilety zdrożeją od 1 maja.

1 KOMENTARZ

  1. zawsz drozalo w Wejherowie a Gdynia byla takim miastem przyjaznym dla mieszkancow teraz jak powstala siec Metopolitalna sie b.zmienilo dla tak niezamorznych mieszkancow jest to smutne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.