Po raz drugi w Dniu Kobiet prowadzona jest akcja „Bukiet feministów 2016”, której celem jest zachęcenie mężczyzn do wspierania kobiet nie tylko w postaci miłego gestu jakim jest podarowanie kwiatów, ale przede wszystkim codziennego partnerstwa.

Akcja polega na zaprezentowaniu różnorodnych mężczyzn, którzy swoim zachowaniem wspierają kobiety na co dzień, opiekują się dziećmi, wykonują obowiązki domowe, obalają stereotypy, dzielą się władzą i wpływem z paniami.

– Tym razem zależało mi, aby pokazać, że dane wyraźnie wskazują, iż sytuacja kobiet, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, jest wciąż bardzo trudna. Uchwyciliśmy kilku mężczyzn w swoich codziennych działaniach, które choć pozornie zwyczajne, absolutnie mogą zmienić tę sytuację i pomóc kobietom – mówi pomysłodawczyni akcji Marta Makuch, szefowa Centrum Inicjatyw Obywatelskich. – Bardzo ważnym aspektem tej akcji jest refleksja, że dyskryminacja i przemoc dotyka nie jakieś anonimowe kobiety, ale nasze żony, matki, córki, sąsiadki, koleżanki z pracy. Warto się zastanowić czy tego chcemy dla swoich bliskich, czy może postaramy się coś z tym zrobić, jakoś zareagować na tę niesprawiedliwość? – dodaje Marta Makuch.

Podsumowanie akcji nastąpi 12 marca, podczas Kongresu Kobiet w Ustce w ramach panelu „Bukiet feministów”, którego gośćmi będą: Janusz L. Wiśniewski, Krzysztof Śmiszek, Dawid Wawryka, Piotr Merecki i Maciej Maraszkiewicz (więcej informacji na stronie www.kongreskobiet.slupsk.pl).

Udział w akcji wzięli: Cezary Śmigulski z córką Melanią, Szymon Medalion z synem Maksymilianem, Robert Czerwiński i Kamila Bilińska, Tomasz Dobrowolski z dziećmi z klasy III e, Robert Biedroń z działaczkami społecznymi ze Słupska, Piotr Kuba Nowotny z żoną Klaudią Majorową. Wszystkie zdjęcia do akcji „Bukiet feministów 2016” wykonał Tomasz Keler z Centrum Inicjatyw Obywatelskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.