Fot. Muzeum Miasta Gdyni
Tuż przed 90. urodzinami Gdyni, Muzeum Emigracji zaprasza do udziału w wydarzeniach upamiętniających postać Jana Nowaka-Jeziorańskiego, słynnego „Kuriera z Warszawy”, dyrektora Radia Wolna Europa i Honorowego Obywatela Miasta Gdyni. W dniach 6-7 lutego br., w ramach przedsięwzięcia „Na falach wolności”, odbędą się pokazy filmowe, spotkania, spacery tematyczne po wystawie oraz koncert multimedialny Łukasza L.U.C Rostkowskiego.
fot. Muzeum Emigracji
fot. Muzeum Emigracji

Odwagą, rozmachem i kreatywnością – tym przyciągają projekty jednego z najbardziej twórczych artystów młodego pokolenia – Łukasza L.U.C Rostkowskiego, który 7 lutego o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Portu Gdynia zagra multimedialny koncert „Kurier z Warszawy” z cyklu „Zrozumieć Polskę”, łączący muzykę, nagrania archiwalne głosu Jana Nowaka-Jeziorańskiego i komiks. Autorem ilustracji do komiksu jest Bartłomiej Stefanowicz, który podjął się również oprawy graficznej wydarzenia „Na falach wolności”. Historię pracowników Radia Wolna Europa i najbliższych współpracowników Jana Nowaka-Jeziorańskiego przybliży Lechosław Gawlikowski, zastępca Dyrektora Rozgłośni Polskiej RWE w latach 1988-1994 na spotkaniu, które poprowadzi Dariusz Bugalski z radiowej Trójki. Podczas weekendu „Na falach wolności” będzie można wybrać się na spacer tematyczny po wystawie stałej, na której znajduje się specjalna przestrzeń dedykowana Radiu Wolna Europa.

Muzeum Emigracji zaprasza również na otwarcie wystawy czasowej, która opowie o słynnym emisariuszu. W sali kinowej muzeum odbędą się pokazy filmów dokumentalnych, a w przestrzeni Dworca Morskiego, zabytkowej siedzibie muzeum, zostaną odtworzone fragmenty audycji Radia Wolna Europa z Archiwum Polskiego Radia.

Bilety na koncert „Kurier z Warszawy” w cenie 10 zł do kupienia w Muzeum Emigracji, CultureBox, na stronie internetowej bilety24.pl oraz tuż przed koncertem w Sali Koncertowej Portu Gdynia. Wstęp wolny na pozostałe wydarzenia. Na spacery tematyczne po wystawie stałej obowiązują zapisy: kasa@muzeumemigracji.pl, tel. 58 670 41 61.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.