fot. UG Potęgowo

Ponad 340 000 zł wydano w gminie Potęgowo na doposażenie Zakładu Usług Publicznych pod koniec ubiegłego roku. Najważniejszym zakupem był nowy ciągnik marki John Deere o mocy 115 KM, z dodatkowym wyposażeniem, z czego bardzo ważnym elementem jest pług lemieszowy o szerokości 2,7 m.

fot. UG Potęgowo
fot. UG Potęgowo

Ciągnik przeznaczony jest do realizacji zadań powierzonych Zakładowi w zakresie dróg gminnych, utrzymania wodociągów i kanalizacji oraz do realizacji inwestycji gminnych. Obecnie jest bardzo przydatny przy odśnieżaniu dróg gminnych. Wartość zakupu to 232.470 zł. Dodatkowo, Zakład wzbogacił się o posypywarkę piasku o wartości 35.000 zł.

W ostatnich miesiącach dokonano także innych ważnych zakupów sprzętu. Jednym z nich jest rozdrabniacz o wartość 21.000 zł przeznaczony do rozdrabniania odrostów i gałęzi usuwanych z poboczy dróg gminnych. Kupiono także przyczepę asenizacyjną o pojemności 9000 l, wartości 55 350 zł. Jest ona niezbędna przy udrażnianiu sieci kanalizacyjnych, czyszczeniu przepompowni ścieków oraz świadczeniu usług w zakresie wywozu nieczystości ciekłych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.