fot. Powiat Wejherowski

W Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie uroczyście otwarto zmodernizowany Oddział Kardiologii. Kaszubskie Centrum Chorób Serca i Naczyń, bo tak brzmi teraz nazwa tego nowoczesnego ośrodka, świadczyć będzie kompleksowe usługi w zakresie chorób układu sercowo-naczyniowego dla mieszkańców powiatu wejherowskiego, puckiego oraz części lęborskiego.

fot. Powiat Wejherowski
fot. Powiat Wejherowski

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz województwa pomorskiego, samorządowcy z powiatu wejherowskiego, dyrektorzy placówek medycznych oraz zaproszeni goście.

– Udało się nam nie tylko wyremontować i zmodernizować oddział, ale także zakupić sprzęt – mówił podczas otwarcia Andrzej Zieleniewski Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie. – Sercem oddziału jest pracownia Angiologii z angiografem do badań kardiologicznych i naczyniowych. To w znacznym stopniu rozszerzy i gamy i możliwości terapii pacjentów, którzy będą tutaj trafiali.

Remont oddziału kosztował ponad 3,7 mln zł, z czego 3 mln zł w formie dotacji przekazał Urząd Marszałkowski, 100 tys. zł Gmina Szemud oraz 50 tys. zł Powiat Wejherowski. Szpital dołożył 622 tys. zł.

– Jest mi niezmiernie miło, że mogę uczestniczyć dzisiaj w tym wydarzeniu. Od wielu lat wszyscy obserwujemy, jak wejherowski szpital jest pięknie modernizowany. Cieszę się, że Rada Powiatu Wejherowskiego co roku znajduje środki, które może przeznaczyć na ten cel – mówiła Gabriela Lisius Starosta Wejherowski. – Nie byłoby jednak tego wszystkiego gdyby nie operatywność Pana Prezesa oraz determinacja i konsekwencja w działaniu doktora Szołkiewicza. W tej chwili mieszkańcy naszego powiatu na pewno mogą czuć się bezpieczniej – zakończyła starosta.

Podczas spotkania Wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło przekazał dyrektorowi wejherowskiego szpitala czek na kwotę 20 tys. zł, z przeznaczeniem na zakup sprzętu dla nowo otwartego Centrum Chorób Serca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.