fot. OSP Potęgowo

W 2015 r. w gminie Potęgowo dokonano zakupów dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Potęgowie i Łupawie na kwotę prawie 100 tys. zł.

fot. OSP Potęgowo
fot. OSP Potęgowo

Strażacy w gminie Potęgowo są dobrze wyszkoleni i wyjeżdżają do wielu trudnych zdarzeń w regionie. To jedne z najbardziej aktywnych jednostek w powiecie słupskim. Potrzebują coraz to nowszego i specjalistycznego sprzętu ratowniczego.

W celu podniesienia ich sprawności bojowej i zapewnienie bezpieczeństwa strażakom-ochotnikom, dokonano zakupu m.in.: ubrań i hełmów strażackich, zapasowych butli do aparatów tlenowych, sań lodowych do ratownictwa wodnego, sprzętu gospodarczego do remiz, defibrylatora i wentylatora oddymiającego. W remizie OSP Potęgowo zamontowano nową bramę, a do remizy OSP w Łupawie zakupiono monitoring wizyjny.

Środki w większości pochodziły z budżetu Gminy Potęgowo, a kwota ok. 40 tys. zł pochodziła z dotacji z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a także od Nadleśnictwa Łupawa i Nadleśnictwa Damnica.

W marcu 2015 roku jednostce OSP Potęgowo przekazano nowy wóz bojowy. Wóz wraz z wyposażeniem kosztował 1 mln złotych. Część środków przekazała gmina Potęgowo, inwestycję wsparły także różne szczeble Państwowej Straży Pożarnej.

Doceniając poświęcenie i ciężką pracę strażaków w 2015r. rozpoczęto także wypłatę ekwiwalentu za udział w działaniach ratowniczych i szkoleniach pożarniczych: jednostka OSP Potęgowo otrzymała ekwiwalent w wysokości 6 806,82 zł. (z czego za działania – 6 389,03; a za szkolenia 417,72), jednostka OSP Łupawa otrzymała ekwiwalent w wysokości 4 398,39 zł. (z czego za działania – 3 240,89; a za szkolenia 1 157,50).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.