fot. UG Potęgowo

Reprezentanci gminy Potęgowo po raz kolejny uczestniczyli w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Tradycyjnie, konkurs zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Słupsku oraz Centrum Edukacji Regionalnej odbył się w kościele parafialnym w Jezierzycach. Wychowankowie GOK w Potęgowie podczas tegorocznego przeglądu zdobyli bardzo wysokie wyróżnienia.

fot. UG Potęgowo
fot. UG Potęgowo

W sobotni wieczór, 16 stycznia 2016r., w konkursie wystąpili reprezentanci ośrodków kultury z terenu Powiatu Słupskiego. Gminny Ośrodek Kultury i zarazem gminę Potęgowo reprezentowali: Igor Żółciński, Nikola Kędra, Karolina Oszmaniec oraz zespoły: „Mleczaki”, „Wiśta Wio” oraz „Symulacja”.

Wśród zespołów, w kategorii szkoły podstawowe klasy I-III, I miejsca zajął zespół „Mleczaki”, przygotowany przez Barbarę Krasnoborską. W kategorii gimnazjum/szkoły średnie dziewczęta z zespołu „Symulacja”: Nikola Kędra, Klaudia Litych, Patrycja Pikuła, Karolina Oszmaniec również wyśpiewały I miejsce. Instruktorem zespołu jest Daniel Spoczyński. Natomiast zespół Wiśta Wio! otrzymał wyróżnienie w kategorii dorośli.

fot. UG Potęgowo
fot. UG Potęgowo

Świetnie z tremą poradzili sobie soliści. Igor Żółciński zdobył I miejsce w kategorii soliści szkoły podstawowe I-III, przygotowany przez Panią Barbarę Krasnoborską, w kategorii gimnazja/szkoły średnie Nikola Kędra zajęła II miejsce, a Karolina Oszmaniec III miejsce.

Tegorocznemu Przeglądowi towarzyszył Noworoczny Koncert Zespołu „Pulsar” z Ustki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.