fot. gdynia.pl

2016 rok dla Gdyni i jej mieszkańców będzie szczególny. Przed nami obchody, okrągłych, 90. urodzin miasta. Z tej okazji zaplanowano wiele wydarzeń kulturalnych, sportowych i muzycznych. W programie przewidziano również dwie wyjątkowe niespodzianki. Jedno jest pewne – zapowiada się huczny i niezapomniany jubileusz.

fot. gdynia.pl
fot. gdynia.pl

Świętowanie rozpocznie się w pierwszy weekend lutego (6-7) imprezą dla seniorów i gdyńskich rodzin, która odbędzie się w Gdynia Arenie. 10 lutego w Teatrze Muzycznym będzie mieć miejsce uroczysta sesja rady miasta. W planach jest m.in. przyznanie Ernestowi Brylowi Honorowego Obywatela Gdyni, o czym jeszcze w styczniu zadecydują radni miasta.

– Ciekawą inicjatywą jest również konkurs wiedzy o Gdyni przygotowany z myślą o osobach dorosłych. Wielu gdynian posiada dużą wiedzę o mieście ale nie mają się nią jak podzielić, stąd pomysł na zorganizowanie konkursu, który zakończy gala finałowa w formule zbliżonej do teleturnieju telewizyjnego. – tłumaczy Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski, Przewodniczący Rady Miasta Gdyni.

Ponadto w programie przewidziano również tradycyjne imprezy sportowe takie jak Bieg i Marsz Urodzinowy, zaplanowane na 13 lutego oraz rozmaite wydarzenia muzyczne i kulturalne, w tym dwie tajemnicze niespodzianki.

– Zależało nam na tym, żeby 90-lecie nie polegało tylko na organizowaniu przez miasto obchodów i  ich biernym odbierze przez mieszkańców. Chcemy aby gdynianie mogli aktywnie wziąć udział w święcie,  współuczestniczyć w nim i je współtworzyć – dodaje Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski.

Szczegółowe kalendarium sukcesywnie będzie uzupełniane i udostępniane na specjalnie utworzonej stronie internetowej: www.gdynia.pl/90lat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.