fot. Aneta Jankowska

9 stycznia 2015 roku gmina Główczyce gościła ponad 180 uczestników Wojewódzkiej Narady Prezesów i Komendantów Gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa pomorskiego.

fot. Aneta Jankowska
fot. Aneta Jankowska

Naradę otworzył Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Pomorskiego – druh Stanisław Kochanowski, który powitał uczestników i podziękował Pani Wójt Gminy Główczyce – Teresie Florkowskiej za zaproszenie oraz współorganizowanie narady. Pani Wójt w swoim powitaniu przedstawiła walory gminy i działalność jednostek OSP na terenie gminy. Podkreśliła ona, że strażacy często z narażeniem życia ratują  mienie i dobytek mieszkańców oraz poświęcają swój prywatny czas na działalność społeczną.

W dalszej części spotkania Zastępca Dyrektora Zarządu Wykonawczego OSP RP druh Wiesław Golański, przedstawił osiągnięcia drużyny Stihl Timbersports oraz sylwetkę członka tej drużyny, oddanego strażaka ochotnika, druha Jacka Groenwalda. Ten ciekawy sport ma coraz więcej entuzjastów w naszym kraju, a Ochotnicza Straż Pożarna wystawia od wielu lat drużynę strażaków-ochotników, którzy wygrywają zawody międzynarodowe i z sukcesami konkurują z najlepszymi na świecie.

[youtube_sc url=https://youtu.be/-k0UF3Nre9w]

Część główną narady, dotyczącą bieżącej działalności i zbliżającej się kampanii sprawozdawczo-wyborczej w Związku, poprowadził dyrektor Zarządu Wykonawczego Związku OSP RP Województwa Pomorskiego druh Grzegorz Pladzyk. Mogliśmy zapoznać się z wyzwaniami, jakie stawiane są przed jednostkami straży pożarnej, problemami w wyposażaniu w nowoczesny sprzęt, ale także obejrzeć tworzoną od podstaw nową stronę internetową czy działający od niedawna katalog produktów i sprzętów strażackich oferowanych jednostkom.

Obecna na naradzie redaktor naczelna miesięcznika „Strażak”, Pani Dorota Pardecka, przedstawiła tematykę poruszaną w tym cenionym przez wszystkich strażaków piśmie, a po zakończeniu narady odwiedziła remizę OSP Główczyce, przed którą zaprezentowany został sprzęt jakim dysponuje jednostka. Jednostka może pochwalić się kilkoma nowoczesnymi samochodami oraz sprzętem, który stosowany jest przy ratowaniu osób i mienia w gminie Główczyce oraz poza jej granicami.

Narada zakończona została wspólnym obiadem, w trakcie którego wymieniano się pomysłami i doświadczeniami z prowadzonej działalności.

Tekst: Rafał Teterka, zdjęcia: Aneta Jankowska | Źródło: gok-glowczyce.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.