wizualizacja: Colosseum

W Ustce rusza budowa nowego uzdrowiska: hotel z 300 pokojami, centrum konferencyjne, aquapark i SPA. Inwestycja powstaje w miejscu niedokończonej od lat 80-tych budowy i będzie kosztować 50 mln zł.

wizualizacja: Colosseum


To będzie największa inwestycja turystyczna w Ustce. Na działce przy ul. Wczasowej o pow. 2,5 ha powstanie potężny kompleks pod nazwą Uzdrowisko Ustka Sp. z o.o.. Hotel zdrojowy będzie miał 30 tys. m kw. powierzchni: 300 pokoi, dwukondygnacyjny aquqpark z najdłuższą na Pomorzu zjeżdżalnią, centrum konferencyjne oraz część zabiegową i SPA.

fot. gk: Nie dokończona budowa Uzdrowiska Ustka

– To miejsce straszy nie dokończoną budową od lat 80-tych, a teraz powstanie tu kompleks nawiązujący do uzdrowiskowej nadmorskiej architektury w stylu sopockim – wyjaśnia Mirosław Zwolski, architekt ze Słupska, który zaprojektował obiekt. – Ciekawym rozwiązaniem będzie dwupoziomowy park wodny oraz kawiarnia na najwyższej kondygnacji z widokiem na morze – dodaje. Cała inwestycja kosztować będzie ok. 50 mln zł, a budowa potrwa dwa lata. Inwestorem jest spółka, której głównym udziałowcem jest jest właściciel usteckiego hotelu  Lubicz.

wizualizacja: Colosseum

2 KOMENTARZE

  1. Co za bezczelna kopia Sopotu. Nie, żebym komuś żałował, bo wolałbym żeby zabrali stąd oryginał i Wam przenieśli :)

  2. Pan architekt zdaje się, że nigdy w Sopocie nie był, jeśli to jest dla niego „styl sopocki”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.