Policjanci z Chojnic po dramatycznym pościgu zatrzymali złodzieja samochodu – stało się to dopiero w Brusach, gdy porzucił uszkodzone auto. Policjanci mówią o scenach mrożących krew: był pościg policyjny, kolizja i blokady dróg.

Wczoraj rano policjanci ruchu drogowego z chojnickiej komendy patrolujący odcinek drogi krajowej nr 22 w rejonie Krojant zwrócili uwagę na dwa osobowe volkswageny, jadące jeden za drugim od strony Człuchowa. W pewnym momencie, tuż przed przejazdem kolejowym, jadący z tyłu srebrny passat wyprzedził pierwsze auto i gwałtownie przyspieszył. Policjanci, podejrzewając że samochód może pochodzić z kradzieży, podjęli za nim pościg.

Kierowca volkswagena skręcił w kierunku Brus. Uciekając przed policjantami ścinał zakręty i wyprzedzał inne pojazdy na wzniesieniach. Kilkanaście razy złamał zakaz wyprzedzania i nie zastosował się do podwójnej linii ciągłej. Na odcinku Kłodawa – Turowiec podejrzane auto rozwinęło prędkość przekraczającą 200 km/h. W okolicach Turowca mężczyzna podczas wyprzedzania kolumny pojazdów u szczytu wzniesienia uderzył w renaulta lagunę.

Wcześniej informacje o trwającym pościgu zostały przekazane policjantom z bruskiego komisariatu. Przy wjeździe do miasta ustawiona została blokada. Kierowca volkswagena zignorował ją i wjechał w ulicę Bema. Tam stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w krawężnik uszkadzając koła. Zdecydował się porzucić auto. Uciekał przeskakując ogrodzenia kolejnych posesji. Jednak po krótkim pościgu policjanci zatrzymali go.

Kierowcą okazał się 32-letni mieszkaniec Słubic. Mężczyzna ma zakaz kierowania pojazdami do kwietnia 2012 r. Policjanci ustalili, że auto, którym uciekał, zostało skradzione w piątek rano na terenie Wałcza. Właściciel pojazdu o kradzieży dowiedział się od policjantów.

32-latek zostanie przekazany do dyspozycji policjantów z KPP w Wałczu. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.