fot. UM Gdynia

W Gdyni zakończył się kolejny etap przebudowy węzła Wzgórze św. Maksymiliana. Od wtorku 1 lutego 2011 od godz. 10.00 piesi przedostawać się będą na drugą stronę ul. Władysława IV korzystając z podziemnego tunelu, który znajduje się na wysokości przystanku SKM.

fot. UM Gdynia

Wraz z otwarciem tunelu pod ul. Władysława IV  zamknięte zostanie tymczasowe przejście dla pieszych przez obie jezdnie na tej ulicy  przy dojściu do SKM. Sygnalizacja świetlna zostanie odłączona, a w pasie rozdziału drogowcy ustawią płotki uniemożliwiające przechodzenie pieszych przez jezdnie.

fot. UM Gdynia

Pozostały fragment tunelu pod ul. Świętojańską zostanie oddany do użytku w późniejszym terminie. Dzięki budowie będzie można bezpiecznie i szybciej przejść od przystanku SKM Wzgórze św. Maksymiliana do Skweru Plymouth. Wszystkie prace maja się zakończyć  8 marca 2011. Przez nowy węzeł będzie mogło przejechać nawet 5200 pojazdów na godzinę, czyli o 44% więcej niż przed przebudową. Koszt inwestycji to prawie 60 mln zł, z czego dofinansowanie UE wynosi ponad 48%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.