fot. gk: Plaże wybrzeża bursztynowego mogą przejąć samorządy

Urząd Morski w Słupsku proponuje, by podlegające mu plaże przejęły gminy. Urzędnicy sprawdzają, czy pozwala na to prawo i nie kryją, że chcą się pozbyć kłopotu. Czy całe Wybrzeże Bursztynowe będzie podlegać samorządom?

fot. gk: Plaże wybrzeża bursztynowego mogą przejąć samorządy

Na taki pomysł wpadł  dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku Tomasz Bobin, który  zaproponował, by samorządy wzięły plaże w wieloletnią dzierżawę. W przyszłości gminy mogłyby nawet przejąć plaże na własność. Urząd Morski  nie kryje, że chce się pozbyć kłopotu. Dyrektor słupskiego urzędu zapowiada, że sprawdzi czy pozwala na to prawo.

Komunalizacja lub długoletnia dzierżawa plaż były głównym tematem omawianych podczas spotkania przedstawicieli Urzędu Morskiego w Słupsku z władzami nadmorskich gmin i powiatów, które odbyło się w Ustce. Chęć przejęcia  plaż wyraziła większość  samorządowców. Prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek za przykład stawiał Sopot, gdzie plaża została przekazana magistratowi na czas nieokreślony. Dyrektor Tomasz Bobin podkreśla, że w tej chwili brakuje odpowiednich regulacji prawnych na szczeblu krajowym, ale przekazywanie plaż samorządom możliwe jest na mocy porozumień z lokalnymi władzami.  Wybrzeże Bursztynowe, w skład którego wchodzą plaże w Kołobrzegu, Darłowie, Jarosławcu, Ustce, Poddąbiu, Rowach i Łebie, może jeszcze w tym roku przejść w ręce samorządów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.