fot. gk/ Film ORP Piast

Nurkowie z ORP „Piast” odnaleźli ciało jednego z rybaków zaginionych po zatonięciu kutra KOŁ-31. Do wypadku doszło w grudniu ubiegłego roku na wysokości Gąsek. Nurkowie zeszli pod wodę na polecenie Urzędu Morskiego w Słupsku.

fot. gk/ Film ORP Piast

Wchodzący w skład 3. Flotylli Okrętów ORP „Piast” podwodną inspekcję KOŁ-31 rozpoczął w czwartek rano. Jak informuje portal tvn24.pl, załoga jednostki najpierw potwierdziła lokalizację wraku za pomocą echosondy i sonaru, następnie wysłała na oględziny kutra zdalnie sterowane pojazdy podwodne. Rybacka jednostka leży osiadła na dnie Bałtyku na głębokości ok. 60 m na prawie równej stępce, z lekkim przechyłem na lewą burtę. Wczoraj wieczorem do wraku zeszli nurkowie. Oględziny KOŁ-31 cały czas trwają. Inspekcja obywa się na wniosek dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku.

fot. gk/ Film ORP Piast

Rybacka jednostka o długości 11 i szerokości 4 m zatonęła 19 grudnia 2010 roku w odległości 30 mil morskich na północ od miejscowości Gąski. Było na niej czterech rybaków. Dwóch uratowano, dwóch uznano za zaginionych. Przyczyny zatonięcia KOŁ-31 nie są znane. Ocalonych rybaków, którzy weszli do tratwy ratunkowej, z morza podjął inny rybacki kuter KOŁ-17. Akcja poszukiwawcza trwała kilka godzin. Uczestniczyły w niej dwie jednostki Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa – „Szkwał” z Kołobrzegu i „Tajfun” z Darłowa, samolot Marynarski Wojennej „Bryza” oraz trzy kutry rybackie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.