Fot. chojnice.pl / Dotychczasowy budynek Centrum Kultury w Chojnicach powoli przechodzi do historii

Chojnice będą miały nowe Centrum Kultury. Dotychczasowy Dom Kultury zostanie zburzony, a w jego miejsce powstanie prawie 4 tys. metrowy obiekt z salą teatralną, kinową i kawiarnią.

W minioną środę burmistrz Chojnic Arseniusz Finster zatwierdził werdykt Sądu Konkursowego, którego zadaniem było wyłonienie realizatora dokumentacji nowego Centrum Kultury w Chojnicach. Zwycięzcą okazała się Pracownia Architektoniczna z Izabelina k. Warszawy.

Fot. chojnice.pl / Dotychczasowy Dom Kultury w Chojnicach powoli przechodzi do historii.

Przygotowana koncepcja w pełni satysfakcjonuje włodarza Chojnic. – Projektantom udało się osiągnąć kompromis między tradycją a nowoczesnością – komentuje burmistrz Arseniusz Finster.

Nowe Centrum Kultury będzie miało prawie 4 tys. m2. To o 2,5 tys. więcej niż dotychczasowy obiekt. W budynku wydzielone zostaną dwie sale. Mniejsza będzie miała charakter typowo teatralny (ok. 250 miejsc), druga – na 357 miejsc – widowiskowy. Będą tam też mniejsze pomieszczenia do ćwiczeń teatralnych, plastycznych i muzycznych. Przewidziano także małą kawiarnię i parking przed budynkiem na 46 aut.

Zgodnie z zapowiedzią burmistrza koszty budowy nowego Centrum poniesie gmina. Finster nie liczy na pozyskanie środków zewnętrznych.

Oficjalna prezentacja projektu chojnickiego Centrum Kultury odbędzie się w środę 2 lutego o godz. 13.00 w Ratuszu Miejskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.