fot. sxc.hu

Jeszcze w tym miesiącu w gminach Ustka i Smołdzino oraz w I połowie listopada gminie Łeba odbędą się spotkania konsultacyjne oraz dni otwarte dla mieszkańców, dotyczące projektu morskiej farmy wiatrowej Bałtyk Środkowy III (MFW BSIII).

fot. sxc.hu
fot. sxc.hu

Projekt jest realizowany przez firmę Polenergia Bałtyk III sp. z o.o. z Warszawy. Zakłada on budowę do 120 elektrowni wiatrowych, mogących zasilić łącznie nawet 1,3 mln gospodarstw domowych. Morska farma wiatrowa ma być zlokalizowana w odległości ok. 23 km od brzegu, na wysokości gminy Łeba oraz Smołdzino. Jest to najbardziej zaawansowana inwestycja tego typu w Polsce. Prąd z elektrowni może popłynąć już w 2022 roku.

Spotkania oraz dni otwarte stanowią element kampanii edukacji i komunikacji społecznej dla MFW BSIII, realizowanej przez Fundację na rzecz Energetyki Zrównoważonej.

Podczas spotkań konsultacyjnych zostaną zaprezentowane szczegóły projektu oraz potencjalne korzyści dla regionu nadmorskiego. Odbędą się one z udziałem przedstawicieli władz samorządowych w następujących terminach:

  1. 22 października (czwartek) podczas Sesji Rady Gminy Smołdzino – sala gimnastyczna w Zespole Szkolno-przedszkolnym w Smołdzinie (godzina 17:30),
  2. 29 października po Sesji Rady Gminy Ustka w siedzibie Urzędu Gminy (godzina 9:00),
  3. 29 października podczas Sesji Rady Miasta Ustka w siedzibie Urzędu Miasta (około godziny 12:00),
  4. w pierwszej połowie listopada na Sesji Rady Miasta Łeba w siedzibie Urzędu Miasta (termin Sesji nie został jeszcze ogłoszony).

Udział w spotkaniach jest otwarty dla mieszkańców.

Dla tych mieszkańców, którzy będą chcieli uzyskać dodatkowe informacje lub osobiście zadać pytanie Inwestorowi, przedstawiciel Polenergii Bałtyk III sp. z o.o., będzie dostępny w trakcie trwania dni otwartych, w następujących terminach:

  1. Smołdzino – Zespół Szkolno-przedszkolny w Smołdzinie – 22 października w godzinach 12:00 – 17:00,
  2. Ustka – Urząd Miasta Ustka – 28 października w godzinach 10:00 – 15:00,
  3. Łeba – Centrum Informacji Turystycznej w Łebie – I połowa listopada (termin zostanie podany pod koniec miesiąca).

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie www.baltyk3.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.