fot. nadesłane

Dzisiaj w Szkole Podstawowej z Oddziałami Przyszpitalnymi nr 9 w Słupsku gościła Dorota Pyć, wiceminister infrastruktury i rozwoju, która w resorcie jest odpowiedzialna za gospodarkę morską i żeglugę śródlądową. Wizyta była związana ze zbliżającą się XX edycją Festiwalu Piosenki Marynistycznej „Łajba 2016”.

fot. nadesłane
fot. nadesłane

– Ciesze się, że w Słupsku jest szkoła, która podtrzymuje tradycje morskie i zaszczepia marynistykę wśród młodzieży – mówiła wiceminister Dorota Pyć podczas spotkania z dyrekcją szkoły.

Choć głównym tematem spotkania była zbliżająca się XX edycja „Łajby 2016” to nie zabrakło zwiedzania szkoły, która jest jedyną placówką w regionie, kultywującą tradycje morskie.

– Podczas spotkania pani minister zapowiedziała pomoc w organizacji przyszłorocznej edycji Festiwalu Piosenki Marynistycznej „Łajba 2016”, będzie to już dwudziesta edycja i zależy nam na tym, aby odbyła się w nadzwyczajnej atmosferze – mówi dyrektor Paweł Dajer.

Zobacz także: <<< XIX Festiwal Piosenki Marynistycznej „Łajba 2015” >>>

Głównym organizatorem XIX edycji „Łajby 2015” była Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przyszpitalnymi nr 9 im. kmdr por. Stanisława Hryniewieckiego w Słupsku. Współorganizatorem Festiwalu była Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego. Festiwalowi patronował senator RP – Kazimierz Kleina oraz kapitan żeglugi wielkiej Andrzej Królikowski – prezes Zarządu Głównego Ligi Morskiej i Rzecznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.