fot. kaszubi.pl: Zjazd Kaszubów w Bytowie

Tegoroczny XIII Zjazd Kaszubów odbędzie się w Lęborku! Zapadła już ostateczna decyzja. Lębork pokonał Grudziądz stosunkiem głosów 45 do 1.

Tegoroczny Zjazd Kaszubów połączony zostanie z corocznym świętem Lęborka – Dniami Jakubowami. Dlatego też, nie odbędzie się tak jak dotychczas na początku lipca, ale w sobotę 23. Lęborskie władze, chcą połączyć te dwa wydarzenia, aby w ten sposób nadać im jeszcze donioślejszy charakter.

fot. kaszubi.pl: Zjazd Kaszubów w Bytowie

Chęci na zorganizowanie corocznego spotkania Kaszubów miały także władze Grudziądza. Jednak Lębork zyskał zdecydowaną przewagę. Podczas podejmowania decyzji przez władze Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego wygrał z Grudziądzem stosunkiem głosów 45 do 1.

Szczegóły Zjazdu nie są jeszcze znane. Ale z decyzji cieszą się już lokalni samorządowcy, wśród których jest kilku Kaszubów i miłośników kaszubszczyzny oraz miejscowy oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Fot. arch. Zjazd Kaszubów w Brusach 2007.

1 KOMENTARZ

  1. bardzo dobrze ze sie stalo ze Lebork wygral potrzebuje reklamy szkoda tylko ze tak malo mlodych ludzi angazuje sie w rozwuj Kaszubszczyzny starsi ludzie ktorzy posiadaja wiadomosci i znaja zwyczaje powoli sie wykruszaja a mlodzi powinni przyjac paleczke sa osoby mlode ktorzy pokonczyli studia o kierunku zarzadzanie funuszami Uni Europejskiej umia pisac projekty osoby powinne wspierac i pisac o dotacjeNa Rozwoj kultury KASZUBSKIEJ bardzo fajnie bedzie jak otrzymamy fundusze i bedziemy sie rozwijac mnie osobisci bardz fascynuje preznosc Wladz Szymbarka Pucka Koscirzyny Wejherowa Kartuz Redy GDYNI i.t.d.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.