fot. ZSMiL w Słupsku

8 września w Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku odbyła się uroczysta inauguracja Projektu „Matematyczna reanimacja”. Projekt realizuje słupski “mechanik” przy współudziale Wyższej Hanzeatyckiej Szkoły Zarządzania w Słupsku. Dofinansowany jest przez Fundację mBanku.

fot. ZSMiL w Słupsku
fot. ZSMiL w Słupsku

– Jesteśmy przekonani, że Projekt „Matematyczna reanimacja” umożliwi młodym ludziom poszerzenie swoich wiadomości, umiejętności i zainteresowań. Przedstawi matematykę jako naukę interesującą, praktyczną oraz niezwykle przydatną w różnych dziedzinach życia codziennego. Będzie kolejną formą pomocy dla uczniów mających trudności z ujarzmieniem „królowej nauk” – mówił podczas inauguracji mgr Jerzy Paczkowski, konsultant ds. wspomagania nauczycieli szkół i placówek w zakresie matematyki.

Myślą przewodnią projektu „Matematyczna reanimacja” jest zwiększenie pozytywnego nastawienia i zainteresowania matematyką wśród uczniów „mechanika”. Głównym założeniem programu jest stworzenie uczniowskich grup wsparcia. Jest to innowacyjny sposobu nauczania wykorzystujący potencjał tkwiący w zdolnych uczniach i nakierowujący go na udzielanie pomocy koleżeńskiej w zakresie matematyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.