fot. MPB w Słupsku

Przed Miejską Biblioteką Publiczną w Słupsku zostały zainstalowane specjalne instalacje przestrzenne do zabaw dla dzieci pn. „Design ze sznurka”. Składają się one z dwóch tablic (o wymiarach 122×200) montowanych do podłoża, oraz materiałów dodatkowych, które służą do nauki haftowania w skali makro (w tym haftu krzyżykowego), przyszywania guzików oraz innych zadań manualnych.

fot. MPB w Słupsku
fot. MPB w Słupsku

– Początkowo instalacja miała ozdobić Lawendowy Ogród Literacki, ale z myślą o młodych czytelnikach została ulokowana tuż przed wejściem do MAK-a (dawna „młodzieżówka”). W instalacji tablic oprócz ekipy montażowej wzięły udział ich pomysłodawczynie, które na koniec wykonały mały pokaz haftu krzyżykowego – mówi Agnieszka Wardowska-Pucułek, rzecznik prasowy słupskiej biblioteki.

Instalacja „Design ze sznurka” trafiła do słupskiej biblioteki dzięki Konkursowi Grantowemu „Związani z Miastem” ogłoszonego przez Fundację Aviva w czerwcu 2015 roku. Dzięki aktywności mieszkańców Słupska Lawendowy Ogród Literacki otrzymał 3059 głosów i zajął wysokie drugie miejsce. Znalazł się tym samym w elitarnym gronie 5 nagrodzonych miast, przegrywając wyłącznie z kandydaturą Olsztyna. Na słupską bibliotekę można było głosować za pośrednictwem strony todlamnieważne.pl. W konkursie wzięło udział 13 miast.

Nagrodzone miasta:
1. Olsztyn – Park Centralny (3584 głosy)
2. Słupsk – Lawendowy Ogród Literacki (3059)
3. Tychy – Klub MCK „Wilkowyje” (2254)
4. Chorzów – Park Śląski (1911)
5. Szczecin – Park Kasprowicza (1871)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.