fot. gk

Niebawem ruszy budowa basenu miejskiego w Bytowie, która będzie kosztować prawie 22 mln zł.  To największa inwestycja ostatnich lat w tym mieście. Trwający sześć tygodni przetarg na budowę wygrało Przedsiębiorstwo Budowlane Żmuda.

fot. gk: Wizualizacja miejskiego aquaparku

Na budowę pływalni w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Bytowie wpłynęły oferty od 16 firm. Najtańsza opiewała na prawie 22 mln zł brutto, a najdroższa na prawie 35 mln zł. Najkorzystniejszą złożyła znana bytowska firma Żmuda. Przez sześć tygodni ratusz nie rozstrzygał jednak przetargu.

fot. gk: Wizualizacja

– Nie spodziewaliśmy się, że zainteresowanie będzie tak duże. Cieszę się jednak, że tak wiele firm się zgłosiło. Taka ilość sprawia jednak, że procedury się wydłużyły. Tym bardziej, że to olbrzymia inwestycja i każda z ofert wyglądała niemal jak książka. Chcieliśmy być hiperdokładni, aby nikt nie mógł przyczepić się do wyniku przetargu – powiedział portalowi kurierbytowski.com.pl  burmistrz Bytowa Ryszard Sylka. Burmistrz ujawnił również, że procedurę wyboru wydłużyły także zarzuty pojawiające się po  otwarciu ofert. Budowa pływalni ma ruszyć wczesną wiosną.

fot. gk: Wizualizacja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.