mat. prasowy

Słupski Ośrodek Kultury w partnerstwie z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim zaprasza do udziału w niezwykłej przygodzie teatralnej. 13 i 21 sierpnia dwie 40-osobowe grupy młodzieży wyjadą do Gdańska, aby wziąć udział w projekcie „Wakacje u Szekspira”, który przewiduje m.in. profesjonalne warsztaty sceniczne, zwiedzanie Teatru Szekspirowskiego oraz pokaz spektaklu „Wesołe Kumoszki z Windsoru”.

mat. prasowy
mat. prasowy

Udział w projekcie jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Maksymalna ilość uczestników na jednym wyjeździe to 40 osób. Od uczestników poniżej 18 roku życia wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub opiekuna.

Zapisy i koordynacja projektu w Słupsku – Gabriela Keller-Janus – tel. 730821454, e-mail: g.keller@sok.slupsk.pl

Po przyjeździe do Gdańska młodzież zostanie podzielona na grupy warsztatowe, z których każda odbędzie 4-godzinne warsztaty teatralne z trenerami specjalizującymi się w pracy z dziećmi i młodzieżą, a zarazem reprezentującymi różne dziedziny teatru (Marzena Wojciechowska-Orszulak, Urszula Kowalska, Anna Iwasiuta-Dudek, Mateusz Kowalski).

– Tematyka wszystkich warsztatów oscylować ma wokół podstawowych narzędzi pracy aktora, chcielibyśmy zarazem aby punktem wyjścia dla każdego z nich była tematyka „Wesołych kumoszek z Windsoru” Williama Szekspira. Elementem wspólnym warsztatów będzie skupienie się na na wydobyciu elementów humorystycznych z „Wesołych kumoszek” oraz stworzeniu krótkich etiud teatralnych lub scenek dramowych, w których uczestnicy spróbują przełożyć tematy i problemy obecne w sztuce na rzeczywistość i pracować na ich podstawie – mówi Gabriela Keller-Janus, koordynator projektu w Słupsku.

Po odbytych warsztatach uczestników czekać będzie przerwa, następnie zaś wszyscy spotkają się ponownie w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim na zorganizowanym zwiedzaniu teatru z profesjonalnym przewodnikiem. Uczestnicy projektu będą mogli nie tylko przyjrzeć się z bliska nowoczesnej technice Sali Głównej teatru czy przejść się po licznych korytarzach i zakamarkach, lecz również posłuchać o samym Szekspirze, o teatrze elżbietańskim i jego cechach oraz czasach, w których istniał, a także o bogatej tradycji teatralnej Gdańska i genezie powstania sceny elżbietańskiej w Gdańsku XXI wieku.

Następnie wszystkich uczestników czekać będzie wyjątkowe teatralne przeżycie, przenoszące ich w czasy o których przed chwilą mogli posłuchać z ust przewodnika, czyli spektakl „Wesołe Kumoszki z Windsoru” w reżyserii Pawła Aignera. Organizatorzy zapewniają wszystkim uczestnikom bilety na miejsca stojące najbliżej sceny, gwarantujące – podobnie jak w czasach elżbietańskich – bezpośredni i żywy kontakt z aktorami oraz możliwość zupełnie niestandardowego uczestniczenia w spektaklu.

Harmonogram wyjazdu

  • 8.00  Zbiórka
  • 8.15  Wyjazd autokarem do Gdańska
  • 10.30-14.30 Warsztaty teatralne (Gdański Teatr Szekspirowski, Teatr w Oknie)
  • 14.30-15.00 Przerwa obiadowa (organizator zapewnia wyżywienie)
  • 15.15-16.00 Lekcja o teatrze elżbietańskim, zwiedzanie Teatru Szekspirowskiego z przewodnikiem
  • 16.30-19.30 Spektakl „Wesołe kumoszki z Windsoru” w reżyserii Pawła Aignera w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim
  • 19.45 Zbiórka pod teatrem
  • 20.00 Wyjazd z Gdańska
  • 22.00 Przyjazd

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.