fot. facebook / Gmina Kępice

Już po raz dwudziesty drugi nad jeziorem w Korzybiu odbędzie się Bieg im. Elżbiety Garduły. W tym roku ta jedna z największych imprez biegowych w regionie odbędzie się 12 lipca. Biegacze będą mieli do pokonania ponad 10 kilometrów – cztery pętle wokół jeziora.

fot. facebook / Gmina Kępice
fot. facebook / Gmina Kępice

Trasa, tradycyjnie, będzie wiodła, po leśnej ścieżce edukacyjno – ekologicznej nad jeziorem w Korzybiu.

– Serdecznie zapraszam mieszkańców naszej gminy do spróbowania swoich sił w biegu Garduły – mówi jego organizator, maratończyk Zenon Słomski. – Bieganie jest w Polsce coraz popularniejsze, także w naszej gminie widać, że coraz więcej osób uprawia ten sport. Co roku w biegu bierze udział ponad 200 biegaczy z Polski i zagranicy. Wiele osób wpisało sobie tę biegową imprezę do kalendarza startów – dodaje maratończyk.

Start biegaczy planowany jest na godz. 11.00. Zapisy odbywają się w dniu biegu, 12 lipca, od godz. 9.00 na plaży nad jeziorem w Korzybiu. Bieg odbywa się w jednej kategorii: 200 pierwszych zawodników na mecie otrzyma puchary, przewidziana jest także klasyfikacja drużynowa (punktowane są trzy pierwsze miejsca, decyduje liczba zawodników z jednego klubu). Ponadto organizowany jest bieg dla dzieci po biegu głównym: dla szkół podstawowych na 1 km, dla gimnazjów na 2 km.

fot. facebook / Gmina Kępice
fot. facebook / Gmina Kępice

Biegowi towarzyszy piknik sportowy, na którym można skosztować tradycyjnych potraw regionalnych. Organizatorem biegu od lat są: Gmina Kępice, Nadleśnictwo Warcino, Powiat Słupski, głównym organizatorem, pomysłodawcą i dyrektorem biegu jest Zenon Słomski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.