W ramach Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii 21 czerwca w Słupskim Ośrodku Kultury odbyły się Ogólnopolskie Zawody Breakdance „Walka o miasto”. Udział w zawodach wzięło ponad 70. tancerzy z całej Polski.

Kapryśna pogoda wymusiła wprawdzie przeniesienie zawodów z Placu Zwycięstwa do Sali SOKu, jednak w żadnych razie nie osłabiła zapału zawodników i publiczności, która żywiołowo dopingowała występy tancerzy, prezentujących się w czterech kategoriach: Hip hop do 14 lat , Breakdance do 14 lat i powyżej 14 lat oraz All Style.

W pierwszej kategorii wygrała Paula – reprezentująca Młode Wilki z Kętrzyna, miejsce pierwsze w kat. do 14 lat zdobył bboy Monster z Rynu, pokonując w finale słupszczanina Sebastiana Adamczaka (Haribo Crew), trenującego na co dzień w Słupskim Ośrodku Kultury. Zwycięzcą w kategorii Breakdance powyżej 14 lat okazał się bboy Patos z Ukrainy (One Flava Crew), który pokonał najlepszego tancerza Pomorza bboy’a Jazzmana z Gdańska (Ludzie Klimatu). Finał All Style wygrali Ludzie Klimatu z Gdańska pokonując Kingę i Lenę z Mrągowa.

Na pochwałę zasługują młodzi tancerze z gmin rozmieszczonych w pobliżu Słupska, którzy wzbudzali ogromne emocje wśród publiczności. Natalia Czerwonka z Pobłocia i Dominik Brzozowski z Grąsina swoimi ruchami i charyzmą dostarczyli wielu pozytywnych wrażeń. Dużym zaskoczeniem był przyjazd grupy Ponadnormativ Crew z Elbląga i Gdańska. Jej członkowie pokazali bardzo wysoki poziom w kategorii Breakdance powyżej 14 lat. Największym uznaniem i szacunkiem cieszył się BBoy Ails One z Tolkmicka. To właśnie jego prezentacje zdobyły najbardziej żywiołowe oklaski publiczności.

Wydarzenie sfinansowane zostało przez Miasto Słupsk w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów i Uzależnień.