fot. Alicja Ziegert / UG Cewice

6 czerwca w Gminie Cewice odbyło się uroczyste otwarcie terenu rekreacyjno- wypoczynkowego nad jeziorem w Bukowinie. Teren ten ma służyć rozwojowi turystyki wodnej i wędkarskiej oraz zachęcić mieszkańców i turystów do aktywnego wypoczynku i rekreacji.

fot. Alicja Ziegert / UG Cewice
fot. Alicja Ziegert / UG Cewice

Na otwarciu pojawili się zaproszeni goście, m.in. Senator RP p. Kazimierz Kleina, Burmistrz Miasta Lęborka p. Witold Namyślak, Wójt Gminy Wicko p. Dariusz Waleśkiewicz, Prezes Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Pomorskiego p. Jan Zaborowski, Prezes Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Lęborskiego p. Leszek Wrzesień, radni Powiatu Lęborskiego: p. Tomasz Tutak i p. Adam Nowak, radni i sołtysi z Gminy Cewice, mieszkańcy oraz turyści.

Obchody rozpoczęły się trzecią edycją Marszu i Biegu Leśnego Bukowina Go North, którego organizatorem jest corocznie p. Przemysław Kowalczuk, Prezes Międzyszkolnego Klubu Sportowego FIGHTER. Trasa, która wiodła przez bukowińskie wzniesienia i doliny, w połączeniu ze słońcem i wysoką temperaturą, wymagała wiele wysiłku i wytrwałości od startujących biegaczy. W rywalizacjach wzięło udział łącznie 176 zawodników, m.in. z Bukowiny, okolic Lęborka, Wejherowa, Słupska, Potęgowa, Czarnej Dąbrówki czy Tarnowa Mazowieckiego. Uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy poszczególnych kategorii- puchary i dyplomy.

Po sportowych rywalizacjach przyszedł czas na część oficjalną, prowadzoną przez Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Cewicach, p. Dominikę Bardowską. Na scenie symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Wójt Gminy Cewice p. Jerzy Pernal, Prezes Stowarzyszenia „Rozwój Bukowiny” p. Andrzej Cyman, Radna Bukowiny p. Mariola Szyca oraz Sołtys Sołectwa Bukowina p. Katarzyna Urban. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Cewice, który opowiedział o przebiegu realizacji inwestycji oraz podziękował wszystkim zaangażowanym w powstanie nowego terenu rekreacyjnego. Do podziękowań przyłączyli się członkowie Stowarzyszenia „Rozwój Bukowiny”, a także Prezes Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Pomorskiego p. Jan Zaborowski. Zgromadzeni mieszkańcy i goście z uśmiechami na twarzy wspólnie odśpiewali tradycyjne „sto lat”.

W części artystycznej na scenie z kaszubskim repertuarem zaprezentowały się Mareszki i Skrzaty, tuż po nich wystąpiły dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Bukowinie, a następnie Chór Gminy Cewice pod batutą p. Huberta Szczypiorskiego.

W trakcie trwania imprezy dzieci korzystały z dmuchanych zjeżdżalni i placów zabaw, a wszyscy chętni z pomocą pracowników Gminnego Centrum Kultury w Cewicach mieli okazję wykonać z papieru swój własny „statek szczęścia”. Wielką atrakcją dla przybyłych była możliwość nieodpłatnego skorzystania z kajaków, udostępnionych przez firmę FAMILYDAY Państwa Marzeny i Wojciecha Reclaf z Cewic.
O bezpieczeństwo nad bukowińskim Jeziorem zadbała Drużyna WOPR Siemirowice, która przeprowadziła również pokaz ratownictwa wodnego.

Oprócz tego na scenie wystąpiła grupa kabaretowa „KuńDa”, a wieczorem zaprezentował się zespół SYNKOPA. Impreza zakończyła się zabawą taneczną przy muzyce DJ’a OPEN SYNTEZ.

Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom i działaczom, którzy swoją pomocą przyczynili się do uświetnienia imprezy. Dziękujemy za liczne przybycie, dobrą zabawę i miłą atmosferę. Nowo otwarty teren w Bukowinie będzie służył nie tylko mieszkańcom, ale i turystom odwiedzającym Gminę Cewice.

Zdjęcia i relacja: Alicja Ziegert (UG Cewice)

Galeria

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.