Wiceminister zdrowia Cezary Cieślukowski, wyróżniona uczennica Natalia Waleśkiewicz z ZS w Wicku oraz senator Alicja Chybicka - przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci.

22 maja w Warszawie odbył się finał konkursu „Szkoła marzeń”, zorganizowanego przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci. W konkursie zgłoszono ponad 7 500 prac, a w samym finale uczestniczyło ok. 500 uczniów i osób towarzyszących. Wśród nich także laureaci etapu regionalnego zorganizowanego przez biuro senatora Kazimierza Kleiny. Natalia Waleśkiewicz z Zespołu Szkół w Wicku otrzymała wyróżnienie w etapie ogólnopolskim.

Wiceminister zdrowia Cezary Cieślukowski, wyróżniona uczennica Natalia Waleśkiewicz z ZS w Wicku oraz senator Alicja Chybicka - przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci.
Wiceminister zdrowia Cezary Cieślukowski, wyróżniona uczennica Natalia Waleśkiewicz z ZS w Wicku oraz senator Alicja Chybicka – przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci. / fot. Michał Józefaciuk

Konkurs „Szkoła marzeń” adresowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego uczestnicy mieli przedstawić swoją wizję i oczekiwania wobec szkoły, jako miejsca przyjaznego uczniom. Mogli to zrobić zarówno w formie plastycznej, jak i literackiej.

W etapie regionalnym organizowanym przez senatora Kazimierza Kleinę udział wzięło 75 uczniów. Jury pod przewodnictwem senatora wybrało 8 prac, których autorzy zakwalifikowali się do ogólnopolskiego finału: Oliwia Brzeska (ZSP w Bukowinie), Aleksandra Jopek (Gimnazjum w Leśnicach), Oliwia Koncikowska (SP nr 10 w Słupsku), Zuzanna Modzelewska (SP nr 9 w Słupsku), Weronika Romanowska (ZS w Cewicach), Kinga Stromska (ZS w Cewicach), Lidia Pasoń (ZS w Wicku) oraz Natalia Waleśkiewicz (ZS w Wicku). Laureaci etapu regionalnego, wraz z opiekunami uczestniczyli w ufundowanym przez senatora wyjeździe na finał konkursu w Warszawie.

– Byłem pod wrażeniem wyobraźni młodzieży, która wzięła udział w konkursie. Wybór nie był łatwy, cieszy mnie jednak zaangażowanie, jakie wykazali młodzi uczniowie przygotowując swoje prace – mówi senator Kazimierz Kleina.

Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 7,5 tys. uczestników, a na etapie okręgowym w jego przeprowadzenie zaangażowało się 91 biur senatorskich i poselskich. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowano 662 prace zarówno plastyczne, jak i literackie. Jury postanowiło nie wskazywać zwycięzców i przyznać równorzędne nagrody laureatom etapu ogólnopolskiego, a także ponad 20 wyróżnień – wśród nich dla Natalii Waleśkiewicz z Zespołu Szkół w Wicku.

fot. nadesłane
fot. nadesłane

Podczas uroczystości finalistów powitał wicemarszałek Senatu RP Jan Wyrowiński. Podkreślił, że dla wielu z nich to pierwsza wizyta w Sejmie i Senacie, gdzie bije serce polskiej demokracji. Senator Alicja Chybicka, przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci, podkreśliła, że aby konkurs się odbył, potrzeba było ogromnego zaangażowania całego sztabu ludzi – zarówno parlamentarzystów, jak i pracowników Kancelarii Senatu. Wiceminister edukacji narodowej Urszula Augustyn dziękowała natomiast rodzicom i nauczycielom, że potrafili pokierować swoimi dziećmi i zachęcić je do udziału w konkursie. Wiceminister zdrowia Cezary Cieślukowski zwrócił uwagę na potrzebę promowania zdrowego trybu życia w szkołach. Uczestnikom konkursu życzył, by szkoła stawała się taka, jaką sobie wymarzyli.

Podczas uroczystości przedstawiciele ambasad Iranu, Łotwy i Słowenii mówili o systemach szkolnictwa w swoich krajach.

To już czwarta tego typu impreza adresowana do dzieci i młodzieży. W poprzednich konkursach „Śmieje się dziecko – śmieje się cały świat” (2012 r.), „Gdzie są moje korzenie” (2013 r.) oraz „Moja Polska w 2050 roku” (2014 r.) wzięło udział kilka tysięcy uczniów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.