fot. GOK Główczyce

22 maja odbyło się uroczyste otwarcie trasy geocachingowej „Leśne Tropy” zlokalizowanej na obszarze leśnych wzgórz rozciągających się pomiędzy Równem (gm. Główczyce) a Wierzchocinem (gm. Smołdzino). Na spotkaniu nie zabrakło licznie przybyłych przedstawicieli Nadleśnictwa Damnica – partnera projektu, który realizowaliśmy wspólnie, oraz braci geocachingowej z całej północnej Polski.

fot. Bogusław Chyła / GOK Główczyce
fot. Bogusław Chyła / GOK Główczyce

Nadleśniczy, Pani Beata Topolińska podkreśliła w swoim wystąpieniu ważność projektu dla Nadleśnictwa Damnica oraz wagę jaką ma misja udostępniania i promocji obszarów leśnych dla potrzeb edukacji i promocji zdrowego stylu życia, którą nadleśnictwo stara się realizować. Podziękowała również osobom bezpośrednio zaangażowanym w projekt, które przygotowały i rozmieściły w terenie 65 skrzynek: Piotrowi Grabaszewskiemu (nick: baloniarz) i Angelice Wrona (mala_mi), Arkowi Dudzie (dudziol), Tomaszowi Sylwestrzakowi (SirBlack), Joannie Jagoda i Tomaszowi Gursztyn (Klucken) oraz pomysłodawcy projektu Pawłowi Żmudzie (gokglowczyce).

Pierwsi poszukiwacze wyruszyli w trasę liczącą około 40 kilometrów już kilka minut po godzinie 1 w nocy z czwartku na piątek, gdy skrzynki pojawiły się w systemie. Znalezienie wszystkich zajęło najszybszym ekipom kilkanaście godzin, inne rozłożyły sobie poszukiwania na dwa-trzy dni chodzenia po lesie. W piątkowe popołudnie przy oczku wodnym w Wierzchocinie czekał na nich poczęstunek i ognisko, przy którym strudzeni wędrowcy mogli wymienić się spostrzeżeniami z poszukiwań i poznać lepiej ludzi, których najczęściej znali tylko z nicków w systemie.

– Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przybyli na to spotkanie, jak i osobom i instytucjom, które pomogły doprowadzić ten projekt do finału. Zapraszamy wszystkich poszukujących skarbów z GPSem do odwiedzania trasy i do podjęcia wyzwania odnalezienia skrzynek ukrytych w lasach. Wasz wpis w logbookach będzie najlepszą nagrodą dla organizatorów za trud jaki włożyliśmy w przygotowanie tej trasy – mówi Paweł Żmuda, dyrektor GOK Główczyce.

fot. GOK Główczyce
źródło: GOK Główczyce

Projekt realizowany jest przez Nadleśnictwo Damnica i Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach, przy wsparciu zaprzyjaźnionych keszerów z okazji 70-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku realizowany jest projekt „Leśne Tropy”, który ma za zadanie bawić i uczyć, a przy okazji umożliwić wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Trasa jest trasą założoną na stałe, dostępną całodobowo oraz w każdej porze roku. Do zabawy w geocaching wystarczy komórka z systemem Android i zainstalowany na niej programem (np. c:geo), oraz rejestracja na jednym z portali (opencaching.pl lub geocaching.com).

Ideą zabawy jest odszukanie skrzynek ukrytych w leśnym terenie mając podane dokładne współrzędne geograficzne w programie. Po odnalezieniu skrzynki dokonujemy wpisu w papierowym dzienniczku i odkładamy skrzynkę na pierwotne miejsce tak by kolejne osoby mogły również wziąć udział w zabawie. Swoje znalezisko odnotowujemy również na stronie internetowej. Możemy wymieniać przedmioty znajdujące się w skrzynce (coś weźmiemy dokładając coś innego w zamian)

Imprezę wspiera: Starostwo Powiatowe w Słupsku, Partnerstwo Dorzecze Słupi oraz Stowarzyszenie Ptaki Polskie.

Źródło: www.gok-glowczyce.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.