D. Windorpski / Akademia Pomorska

W piątek na Akademii Pomorskiej w Słupsku odbył się I Słupski Festiwal Historyczny. Studenci historii przebrani w stroje z rożnych epok prezentowali modę od starożytności do czasów współczesnych. Odbyła się seria ciekawych wykładów dotyczących Józefa Piłsudskiego, technik makijażu w starożytnym Rzymie i Grecji, pokaz kolekcji bursztynu, a także prezentacja urządzeń do odtwarzania muzyki „Od fonografu do mp3”.

D. Windorpski / Akademia Pomorska
D. Windorpski / Akademia Pomorska

Przez cały dzień miłośnicy i pasjonaci historii ze Słupska i okolic mogli uczestniczyć w I Słupskim Festiwalu Historycznym. Studenci historii po raz kolejny udowodnili, że nauczycielka życia w cale nie jest taka zła. To już kolejna impreza organizowana przez Koło Naukowe Historyków Akademii Pomorskiej. Przypomnijmy, w grudniu zeszłego roku studenci organizowali wykłady z okazji 100. rocznicy wybuchu I wojny światowej.

Zobacz więcej: <<< Studenci promują Akademię Pomorską poprzez wykłady >>>

– Wiele ludzi, którzy przyszli na festiwal byli zadowoleni. Oczywiście były małe potknięcia organizacyjne, ale wyszliśmy z nich obronną ręką. Ogromna ilość ludzi zadeklarowała się przyjść do nas następnym razem z czego jesteśmy zadowoleni, ponieważ ludzie zaczęli interesować się historią – mówi Szymon Smentek, jeden z organizatorów festiwalu.

Gratulujemy kolejnej studenckiej inicjatywy.

Redakcja Gazety Kaszubskiej.

Galeria

fot. D. Windorpski / Akademia Pomorska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.