fot. GK

9 kwietnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bukowinie odbyła się IV edycja Konkursu Wiedzy o Kaszubach pt. „Poczuj kaszubskiego ducha”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu gminy Cewice. 

fot. GK
fot. GK

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o Kaszubach i języku kaszubskim. Uczniowie mogli wykazać się znajomością nazw kwiatów kaszubskich, kolorów haftu kaszubskiego. Wielką atrakcją były zadania konkursowe, w których uczestnicy musieli m.in. sznurować kaszubskie buciki, ułożyć puzzle ze znanymi miejscami na Kaszubach, malować kaszubskie kwiaty na glinianych dzbanuszkach ,czy też pokonać tor przeszkód , aby dogonić „Kaszubskiego Ducha”.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: dyrektor GCK w Cewicach p. Dominika Bardowska, sołtys sołectwa Bukowina p. Mariola Szyca i nauczyciel języka kaszubskiego Joanna Walkusz.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Nagrodą główną w konkursie był wyjazd do największego w Polsce centrum rozrywki Loopy’s World w Gdańsku, który odbył się 13 kwietnia 2015. Dzieci zachwycone ogromną zabawową halą , przepadły w szale zabaw, a 2,5 godziny minęły im jak chwila. Po zabawowych szaleństwa grupa udała się na smaczny posiłek do niedalekiej restauracji „Bazar Smaków” w Gdańsku. Dzieci i opiekunowie – zmęczeni, ale pełni wrażeń, udali się w stronę domów. Wycieczka była bardzo udana.

Nagrody ufundowali: Gmina Cewice, Zarząd Główny ZKP, ZKP Oddział Cewice, Stowarzyszenie „ Rozwój Bukowiny”.

Konkurs wzbogacił wiedzę uczniów na temat kultury Kaszub, a także stworzył okazję do wspólnej zabawy i nauki.

Patronat nad konkursem objął Jerzy Pernal – Wójt Gminy Cewice. Konkurs zrealizowano dzięki dotacji Gminy Cewice w  ramach powierzonego do realizacji zadania publicznego ,,Wspieranie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego” – konkurs dla dzieci szkół podstawowych ,,Poczuj kaszubskiego ducha”.

Tekst: Justyna Badtke

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.