fot. archiwum

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej w Słupsku zabezpieczyli blisko 200 kg liści oraz krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy. W związku ze sprawa zatrzymano 60-letniego słupszczanina. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mogły sięgać nawet 120 tysięcy złotych.

fot. archiwum
fot. archiwum

Policjanci z Komisariatu I w Słupsku ustalili, że w jednym z garaży na terenie miasta znajduje się magazyn nielegalnego tytoniu. Podczas przeprowadzonej akcji, w wynajętym przez 60-letniego sprawcę garażu oraz jego piwnicy funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli łącznie prawie 200 kg krajanki, a także suszonych liści tytoniu. Cześć z tych rzeczy spakowane już były w kilogramowe paczki gotowe i przeznaczone do dalszej dystrybucji. W trakcie dalszych czynności w mieszkaniu zatrzymanego słupczanina, śledczy zabezpieczyli maszynę służąca do krojenia liści tytoniu. Ukryta była w schowku pod podłogą.

– Znaleziony susz został przez funkcjonariuszy zabezpieczony. Policjanci oszacowali, że Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego stracił na tym procederze około 120 tysięcy złotych. Zatrzymany 60-letni słupczanin, trafił do policyjnego aresztu. W piątek został przesłuchany i usłyszał zarzuty – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.