mat. prasowe

Kacper Kowalski, Piotr Srebrowski, Jacek Dworakowski, Stowarzyszenie Traffic Design i Fundacja PGNiG S.A. im. Ignacego Łukaszewicza zostali laureatami Galionów Gdyńskich za 2014 rok. Nagrody Artystyczne Prezydenta Miasta Gdyni przyznano już po raz 20. Uroczystość odbyła się w Klubie Atlantic.

mat. prasowe
mat. prasowe

Kacper Kowalski został nagrodzony w kategorii kreacja artystyczna za cykl zdjęć dokumentujących skomplikowane relacje między ludźmi a przyrodą. Zdjęcia wykonane zostały w okolicach Gdyni a cały projekt zwieńczony publikacją książkową Efekty uboczne.

Statuetka w kategorii animacja kultury trafiła do Stowarzyszenia Traffic Design. Jurorzy docenili stworzenie w mieście galerii zewnętrznej murali w ramach Festiwalu Traffic Design.

W kategorii debiut artystyczny triumfował Piotr Srebrowski. Nagrodę otrzymał za scenariusz  i reżyserię spektaklu Wielkie ciasto wystawionego na scenie Teatru Gdynia Główna. Przyznający nagrodę podkreślili, że Wielkie ciasto to spektakl zbudowany za pomocą najprostszych środków i trafiający do wyobraźni widza w każdym wieku.

Z kolei Fundacja PGNiG S.A. im. Ignacego Łukaszewicza odebrała nagrodę w kategorii mecenat kultury za finansowe wsparcie  cyklu warsztatów i koncertów jazzowych w Caffe Anioł pod nazwą Otwarta Scena PGNiG Jazz’n’Folk Infusion.

Jacek Dworakowski  otrzymał statuetkę Galiona Gdyńskiego za całokształt dokonań artystycznych. Twórca został doceniony przez Kapitułę Nagrody za reżyserię i realizację wielu filmów oraz publikacji dokumentujących historię Gdyni.

Nagroda Artystyczna Prezydenta  Miasta Gdyni przyznana została po raz pierwszy za rok 1995 (w 1996 roku). Nazwa Galion Gdyński funkcjonuje od 2006 roku. Laureaci oprócz pamiątkowych statuetek projektu artysty Macieja Habrata, otrzymują nagrody finansowe w wysokości 10 tys. zł za kreacje artystyczną i animację kultury, 15 tys. zł za całokształt dokonań artystycznych oraz 2,5 tys. zł za debiut artystyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.