fot. Stowarzyszenie EDUQ / archiwum

23 lutego rozpoczęła się druga edycja naboru wniosków na projekty finansowane z Funduszu Akumulator Społeczny. Po raz kolejny młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne mogą pozyskać granty na realizację zadań ze sfery zadań pożytku publicznego.

fot. Stowarzyszenie EDUQ
fot. Stowarzyszenie EDUQ

W funduszu przewidziano trzy rodzaje dotacji: mini grant do 500 zł na inicjatywę, grant do 5000 zł na działania ze sfery pożytku publicznego oraz grant do 5000 zł na wsparcie młodej organizacji pozarządowej. Termin naboru wniosków trwa od 23 lutego do 31 marca 2015r. W ramach konkursu można złożyć maksymalnie jeden wniosek. Projekty mogą być realizowane w okresie od 1 maja do 30 listopada 2015r.

Stowarzyszenie EDUQ jest operatorem funduszu na obszarze powiatów lęborskiego, wejherowskiego i puckiego. W czasie naboru wniosków organizowane będą spotkania informacyjne, na których zainteresowani mogą dowiedzieć się w jaki sposób przygotować poprawnie wniosek.

– Na spotkaniach przedstawiamy działanie systemu elektronicznego Witkac, przez który muszą być złożone wszystkie wnioski. Udzielamy także porad dotyczących przygotowania projektów pod względem formalnym – mówi Magdalena Pipka, specjalista ds. informacji w Stowarzyszeniu EDUQ.

Terminy najbliższych spotkań publikowane są na stronie www.eduq.pl:

  • 27 lutego (piątek), godz. 15:00 – Urząd Miasta w Łebie
  • 5 marca (czwartek), godz. 13:00 – Starostwo Powiatowe w Pucku
  • 5 marca (czwartek), godz. 16:00 – Pierwoszyno, salka przy plebanii
  • 10 marca (wtorek), 12:45 – Zespół Szkół w Cewicach

Fundusz AKUMULATOR SPOŁECZNY powstał w ramach zadania „Pomorski aktywator społeczny – małe inicjatywy, duże zmiany”, realizowanego przez Centrum Inicjatyw Obywatelskich, Stowarzyszenie EDUQ, Fundację Pokolenia, Fundację Parasol, Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych, Lokalną Grupę Działania „Naszyjnik Północy” oraz Stowarzyszenie Morena, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Przeczytaj także: Stowarzyszenie EDUQ przekaże ponad 60 tys. zł na inicjatywy społeczne >>

Więcej informacji o funduszu oraz operatorach z innych powiatów województwa pomorskiego można znaleźć na stronie www.akumulatorspoleczny.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.