Sekcja Sportu Automobilklubu Morskiego z Gdyni zaprasza kierowców na kolejną edycję najciekawszej i najliczniej obsadzonej imprezy samochodowej w Polsce północnej z ubiegłego roku, czyli Rajdu Żarnowieckiego. III edycja odbędzie się w dniach 2-3 października.

Przypominamy, że jest to impreza dla kierowców nie posiadających licencji sportowych i odbędzie się jako Konkursowa Jazda Samochodem według regulaminu Polskiego Związku Motorowego.

Wystartować w tej imprezie może każdy kierowca, który posiada sprawny samochód osobowy i zgłosi się z drugą osobą, która ma ukończone 17 lat i w ramach załogi będzie pełniła funkcję pilota.

Tego typu zawody to świetna okazja dla podniesienia swoich umiejętności i poprawienia własnego bezpieczeństwa na drodze. Podczas rywalizacji kierowca w naturalny sposób poznaje zachowania samochodu i granice jego możliwości oraz uczy się prawidłowego operowania kierownicą, gazem i hamulcem w różnorakich warunkach panujących na drodze a to wszystko bez stwarzania zagrożenia dla siebie czy osób trzecich.

Próby sprawnościowe III Rajdu Żarnowieckiego, podobnie jak w zeszłym roku, odbędą się w okolicach Kartoszyna w gminie Krokowa (tereny niedoszłej elektrowni jądrowej nad Jeziorem Żarnowieckim, obecnie Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna) oraz na starym lotnisku wojskowym w okolicach Kopaniewa w gminie Wicko, gdzie już wielokrotnie w tym roku zawodnicy rywalizowali w RallySprintach organizowanych przez Automobilklub Morski.

Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową od 10.09 oraz na miejscu przed imprezą. Decyduje kolejność zgłoszeń, limit załóg: 50. Formularz zgłoszenia oraz inne materiały dla zawodników dostępne na stronie www.rajdzarnowiecki.pl w zakładce ZAWODNICY.

Odbiór dokumentów, badanie kontrolne i zapoznanie z trasą odbędą się w sobotę 2.10 przy stadionie w Gniewinie. Druga tura zapisów, odbioru dokumentów oraz badania technicznego odbędzie się również przed samym startem w niedzielę rano, także przy stadionie.

Odprawa zawodników przewidziana jest na godzinę 9:45. Pierwsza załoga wyjedzie na trasę po godzinie 10, na mecie spodziewana jest około godziny 15.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.